Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-23 07:18
AC / Radio Watykańskie

Meksyk dziękuje Papieżowi za pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi

Kościół solidaryzuje się z ofiarami trzęsienia ziemi w Meksyku. Pomoc napływa z całego świata, a szczególnie z pobliskich Stanów Zjednoczonych.

Autor/źródło: Pixabay, marius_boia, licencja: CC0

Również Ojciec Święty przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka przekazał na ten cel 150 tys. dolarów. Są one materialnym wyrazem duchowej bliskości i ojcowskiego umocnienia wyrażonego przez Papieża dla osób dotkniętych tą tragedią. W ten sposób Franciszek pragnie zachęcić także inne wspólnoty Kościoła katolickiego do duchowej i materialnej bliskości z narodem meksykańskim.

Dla Meksyku są to chwile ciężkiej próby. Jak twierdzi jednak sekretarz generalny episkopatu tego kraju, Meksykańczycy wykazują się w tych dniach wielką siłą ducha. Mówi bp Alfonso Gerardo Miranda:

„Dla nas najważniejsze w tym momencie są osoby ranne, rodziny, które straciły dom. W różnych diecezjach miasta Meksyk otwarte zostały schroniska dla tych ludzi. W ten sposób mają gdzie mieszkać. Z wielką wdzięcznością przyjęliśmy pomoc i słowa Papieża. Bardzo tego potrzebowaliśmy. Teraz my robimy wszystko, co w naszej mocy. Pomoc dla potrzebujących koordynuje Caritas Internationalis. Jesteśmy w stałym kontakcie z Episkopatem Stanów Zjednoczonych, nawiązaliśmy bardzo dobrą współpracę. Jest to pozytywny sygnał dla świata i dla samego Meksyku. Pokazuje bowiem, że jesteśmy nie tylko przyjaciółmi, jesteśmy tą samą rodziną, tym samym Kościołem” – powiedział Radiu Watykańskiemu sekretarz generalny Episkopatu Meksyku.

pp, kb/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-22 15:48:52
miniaturka

Przy okazji podróży do Panamy papież odwiedzi Nikaraguę?

Ojciec Święty nie odrzuca możliwości odwiedzenia Nikaragui, gdy uda się do Panamy z okazji centralnych Światowych Dni Młodzieży - oznajmił nikaraguański biskup Sócrates René Sándigo Jirón w rozmowie z tamtejszym dziennikiem „El Nuevo Diaro”.
2017-09-22 18:37:23
miniaturka

Nie piję, bo...kocham!

W najbliższą sobotę 23 września na Pl. Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się happening edukacyjny „Świadek Wolności”, który oficjalnie inauguruje ogólnopolską kampanię społeczną „Nie piję, bo kocham”.
2017-09-22 18:45:27
miniaturka

Watykan apeluje o pomoc dla Syrii

Papież Franciszek jest wdzięczny wszystkim, którzy niestrudzenie dążą do pokojowego rozwiązania konfliktu w Syrii i niosą pomoc ofiarom tej bezsensownej wojny – powiedział w Nowym Jorku szef watykańskiej dyplomacji.
2017-09-23 08:11:53
miniaturka

Sudan: żywność dla chrześcijan w zamian za muzułmańską modlitwę

Dzieci chrześcijańskich uchodźców w Sudanie otrzymują jedzenie pod warunkiem, że wyrecytują muzułmańskie modlitwy.
2017-09-23 08:45:00
miniaturka

XI Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud

Dziś Mszą św. o godz. 8.30 w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach zakończyła się XI Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud.
2017-09-23 12:31:22
miniaturka

Warszawa: „Nie piję, bo kocham” - na placu Piłsudskiego trwa piknik edukacyjny

Na placu Piłsudskiego w Warszawie trwa piknik edukacyjny - Świadek Wolności, który oficjalnie inauguruje ogólnopolską kampanię społeczną: „Nie piję, bo kocham”. Wydarzenie towarzyszące Narodowemu Kongresowi Trzeźwości zakończy wieczorny koncert.