Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-22 18:38
ek / Radio Watykańskie

Watykan apeluje o pomoc dla Syrii

Papież Franciszek jest wdzięczny wszystkim, którzy niestrudzenie dążą do pokojowego rozwiązania konfliktu w Syrii i niosą pomoc ofiarom tej bezsensownej wojny – powiedział w Nowym Jorku szef watykańskiej dyplomacji.

Autor/źródło: jeyeonwon/Pixabay/licencja CC0

Abp Paul Gallagher wziął udział w międzynarodowym spotkaniu na temat Syrii. Przypomniał on, że Stolica Apostolska od samego początku była zaniepokojona cierpieniem niewinnej ludności cywilnej. W tym kontekście podkreślił konieczność natychmiastowego i bezpiecznego dostępu organizacji humanitarnych do osób potrzebujących pomocy. Zaapelował też o pełne przestrzeganie prawa międzynarodowego, zwłaszcza w odniesieniu do ludności cywilnej, a także wyraził zaniepokojenie Stolicy Apostolskiej losem więźniów.

Szef papieskiej dyplomacji wspomniał o wsparciu dla Syrii ze strony Kościoła katolickiego. W ubiegłym roku jedynie na pomoc doraźną dla ofiar konfliktu przeznaczył on 200 mln dolarów. Abp Gallagher zaznaczył jednak, że skala potrzeb jest ogromna. Dlatego wezwał do pomocy finansowej zarówno dla uchodźców, jak i dla krajów, które udzielają im gościny.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-22 15:10:52
miniaturka

Syria: łaciński wikariusz apostolski Aleppo – to miasto jest „ikoną odrodzenia”

Przed nami stoją wielkie wyzwania, ale jednocześnie mamy przeogromną wolę życia – tak sytuację w Syrii opisał wikariusz apostolski dla katolików obrządku łacińskiego w Aleppo bp Georges Abou Khazen OFM.
2017-09-22 15:48:52
miniaturka

Przy okazji podróży do Panamy papież odwiedzi Nikaraguę?

Ojciec Święty nie odrzuca możliwości odwiedzenia Nikaragui, gdy uda się do Panamy z okazji centralnych Światowych Dni Młodzieży - oznajmił nikaraguański biskup Sócrates René Sándigo Jirón w rozmowie z tamtejszym dziennikiem „El Nuevo Diaro”.
2017-09-22 18:37:23
miniaturka

Nie piję, bo...kocham!

W najbliższą sobotę 23 września na Pl. Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się happening edukacyjny „Świadek Wolności”, który oficjalnie inauguruje ogólnopolską kampanię społeczną „Nie piję, bo kocham”.
2017-09-23 07:21:24
miniaturka

Meksyk dziękuje Papieżowi za pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi

Kościół solidaryzuje się z ofiarami trzęsienia ziemi w Meksyku. Pomoc napływa z całego świata, a szczególnie z pobliskich Stanów Zjednoczonych.
2017-09-23 08:11:53
miniaturka

Sudan: żywność dla chrześcijan w zamian za muzułmańską modlitwę

Dzieci chrześcijańskich uchodźców w Sudanie otrzymują jedzenie pod warunkiem, że wyrecytują muzułmańskie modlitwy.
2017-09-23 08:45:00
miniaturka

XI Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud

Dziś Mszą św. o godz. 8.30 w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach zakończyła się XI Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud.