Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-09-22 08:12
AC / Radio Watykańskie

Sekretariat ds. Komunikacji podpisał nową umowę z jezuitami

Sekretariat ds. Komunikacji podpisał umowę z Towarzystwem Jezusowym odnośnie dalszej pracy jezuitów w watykańskich mediach.

Autor/źródło: photogenica.pl

Ich rola na tym polu zawsze była kluczowa, ponieważ to właśnie temu zakonowi Stolica Apostolska w 1931 r. powierzyła Radio Watykańskie. Przed dwoma laty papieska rozgłośnia została włączona do nowopowstałego Sekretariatu ds. Komunikacji, łączącego wszystkie watykańskie media. Stąd też potrzeba określenia nowej roli jezuitów w tym dziele.

Podpisując umowę prefekt Sekretariatu przypomniał historyczne dokonania jezuitów oraz gotowość, z jaką podjęli się pracy w nowych warunkach. Prałat Dario Viganò podziękował im za to w imieniu własnym i Papieża Franciszka. Natomiast delegat generała jezuitów przypomniał, że powołaniem Towarzystwa Jezusowego jest służyć, tak jak chce tego Kościół. Teraz pracę w mediach podejmujemy z tym większą radością, bo wiemy, że możemy wnieść wkład w reformy, których pragnie Ojciec Święty – powiedział ks. Juan Antonio Guerrero Alves.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, jezuici, media, Towarzystwo Jezusowe, Sekretariat ds. Komunikacji, umowa, watykańskie media