Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-20 13:16
S. Zielińska / KAI

Ruszył Tarnowski Wolontariat Misyjny

Powstał Tarnowski Wolontariat Misyjny - propozycja dla osób, które chcą angażować się w misyjne przedsięwzięcia w diecezji tarnowskiej i myślą, by pojechać na misje jako np. murarz, lekarz czy pielęgniarka.

Autor/źródło: fot. Archiwum SWM Młodzi Światu

Do tej pory do krajów misyjnych wyjechało z diecezji tarnowskiej 69 osób świeckich. Tylko w minionym roku wyjechało na różne kontynenty kilkunastu wolontariuszy i misjonarzy.

„Wiele osób świeckich zwraca się do nas z propozycją pomocy misjom na miarę swoich możliwości i umiejętności. Także coraz większa liczba misjonarzy z różnych kontynentów zwraca się z prośbą o przysłanie misyjnego wolontariusza do pracy w szkole, ośrodku zdrowia, szpitalu, sierocińcu, czy też przy budowie nowej szkoły, czy szpitala misyjnego” – mówi ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W ramach Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego młodzi i starsi mogą m.in. odwiedzać szkoły, parafie, gdzie będą mówić o misjach, a także pomagać przygotowywać audycje czy artykuły misyjne. To także pomoc przy organizacji wydarzeń misyjnych czy wysyłki kontenerów. Jadąc na misje wolontariusze mogą m.in. pomóc w wychowaniu dzieci i młodzieży, pracować w szpitalu, a także wykonywać prace remontowe i budowlane.

W najbliższych planach Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej jest przygotowanie drugiej edycji zbiórki „Makulatura na misyjne studnie”, akcji „Nowożeńcy dla misji” oraz diecezjalnych obchodów Niedzieli Misyjnej.

Pierwsze spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego odbędzie się 21 października o godz. 17.00 w Tarnowie.

Już dzisiaj można pisać tarwolmis@gmail.com lub zadzwonić na nr 507172870.

eb / Tarnów

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-20 11:51:51
miniaturka

Wieliczka: spotkanie wieńczące obchody Roku Św. Brata Alberta w Małopolsce

W poniedziałek 25 września w Wieliczce odbędzie się spotkanie instytucji, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z Małopolski działających na rzecz drugiego człowieka w duchu i filozofii Brata Alberta.
2017-09-20 12:17:15
miniaturka

Kraków: zbiórka książek do Mobilnej Biblioteki dla Bezdomnych

Książki historyczne, kryminały i wszystkie publikacje, które są lubiane i warte polecenia – tego szukają twórcy Mobilnej Biblioteki dla Bezdomnych, która działa na krakowskich Plantach.
2017-09-20 12:49:10
miniaturka

Franciszka „pieśń o nadziei”: żyj, kochaj, marz, wierz

„Żyj, kochaj, marz, wierz. I z Bożą łaską nigdy nie rozpaczaj. Tam gdzie Bóg cię rzucił, żyj nadzieją!” – z tym apelem Ojciec Święty zwrócił się do kilkunastu tys. pielgrzymów przybyłych do Watykanu na audiencję środową.
2017-09-20 13:49:39
miniaturka

Zobaczyć Niewidzialnego – św. Franciszek odkryty na nowo

W dniach 13-15 października w Gdańsku odbędą się rekolekcje pt. "Zobaczyć Niewidzialnego – św. Franciszek odkryty na nowo".
2017-09-20 14:41:07
miniaturka

„Idźmy naprzód z nadzieją!” - hasło na XVII Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – to hasło tegorocznego, XVII Dnia Papieskiego, który obchodzić będziemy 8 października.
2017-09-20 15:19:01
miniaturka

Kraków: trwa Zjazd Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych

"Totus tuus" - to tytuł koncertu jaki odbędzie się 20 września w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w ramach trwającego XVIII Zjazdu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.