Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-09-20 08:48
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież przypomina Matkę Cabrini, opiekunkę włoskich migrantów

Wielkie migracje naszych czasów wymagają towarzyszenia, odznaczającego się miłością i mądrością – napisał Franciszek z okazji setnej rocznicy śmierci św. Franciszki Ksawery Cabrini.

Autor/źródło: commons.wikimedia.org / Domena publiczna

Włoska zakonnica, św. Franciszka Cabrini, założyła zgromadzenie Sióstr Świętego Serca Jezusa. Jego szczególną misją była pomoc migrantom przybywającym do Stanów Zjednoczonych. 

„W związku z epokowymi przemieszczeniami ludności i napięciami, które nieuchronnie temu towarzyszą, matka Cabrini staje się dziś postacią szczególnie aktualną” – napisał Ojciec Święty.

Papież przypomniał, że w życiu św. Franciszki miłość do Serca Pana Jezusa przekładała się na gorliwość ewangelizacyjną, która prowadziła ją na te obszary ludzkiego życia, które dziś nazwalibyśmy peryferiami historii. Kiedy na przykład w Nowym Orleanie doszło do okrutnych linczów włoskich migrantów, po tym jak oskarżono ich o zabicie szefa lokalnej policji, Matka Cabrini postanowiła otworzyć dom swego zgromadzenia w najbardziej zniesławionej włoskiej dzielnicy miasta.

 kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Włochy, migranci, św. Franciszka Cabrini