Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-19 15:54
S. Zielińska / episkopat.pl

Kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim

W sobotę, 23 września w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie. W spotkaniu weźmie udział kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Autor/źródło: François-Régis Salefran /commons.wikimedia.org, CC BY-SA 4.0

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Sesję, której towarzyszyć będą słowa Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym (por. Dz 2,4), rozpocznie o godz. 9:30 w kościele św. Rocha w Poznaniu Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Gwinejski kardynał przybędzie do Poznania na zaproszenie abp. Stanisława Gądeckiego.

Po Eucharystii,  w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2, zaproszeni prelegenci przybliżą treści opracowanego przez Komisję Duszpasterstwa KEP Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2017-2019.

Po słowie wprowadzającym abp. Stanisława Gądeckiego metropolity poznańskiego, przewodniczącego Episkopatu, głos zabiorą kard. Robert Sarah oraz abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP.

Wykład ks. Krzysztofa Porosło nt. Tajemnica namaszczenia poprzedzi dyskusję panelową. Jej uczestnicy podzielą się świadectwem wpływu sakramentu bierzmowania na życie osobiste.

Arch. Poznań / BP KEP

Źródło: episkopat.pl


Zdjęcie: Cardinal Robert Sarah autor: François-Régis Salefran, licencja: CC BY-SA 4.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-19 14:22:10
miniaturka

Senat: konferencja o 700 latach dziedzictwa Ormian w Polsce

We wtorek 19 września w Senacie odbyła się konferencja pt. "Ormianie polscy: siedem wieków istnienia".
2017-09-19 14:50:19
miniaturka

Kamień Śląski: Zjazd Stowarzyszenia Misjologów Polskich

W dniach od 17 do 19 września w Kamieniu Śląskim odbył się zjazd Stowarzyszenia Misjologów Polskich. Poruszony został m.in. temat ewangelizacji w kontekście ekumenizmu.
2017-09-19 15:32:58
miniaturka

KUL wyróżniony tytułem „Super Lodołamacz 2017”

Katolicki Uniwersytet Lubelski został wyróżniony tytułem „Super Lodołamacz 2017” w XII edycji Konkursu Lodołamacze - dla pracodawców wrażliwych społecznie.
2017-09-19 18:03:35
miniaturka

Bp Romuald Kamiński objął urząd koadiutora diecezji warszawsko-praskiej

Zgodnie z prawem kanonicznym bp Romuald Kamiński, dotychczasowy bp pomocniczy diecezji ełckiej objął urząd koadiutora diecezji warszawsko-praskiej.
2017-09-19 22:31:46
miniaturka

Papież: współczuć, zbliżać się i dawać tym, którzy cierpią

Oby Pan dał nam łaskę współczucia tak wielu osobom, które cierpią, łaskę zbliżenia się do nich, aby wziąć ich za rękę i pokierować ku godności, której Bóg dla nich pragnie – modlił się dziś Franciszek na Mszy w Domu św. Marty.
2017-09-20 08:23:07
miniaturka

Komunikat Sekretariatu KEP ws. inicjatywy „Różaniec do granic"

Sekretariat KEP wydał komunikat dotyczący inicjatywy „Różaniec do Granic". – Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. – czytamy w nim.