Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-09-18 17:58
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Papież niedzielę spędził z młodymi

Dużą część wczorajszej niedzieli Papież spędził z młodzieżą, która przybyła do Watykanu wraz z opiekunami i grupą franciszkanów z regionu Marche we Włoszech.

Autor/źródło: Pixabay, Mikali, licencja: CC0

Biorą oni udział w 20. już edycji święta zatytułowanego: „Młodzi razem”, które organizowane jest corocznie na rozpoczęcie działalności duszpasterskiej w Loreto, gdzie znajduje się słynne sanktuarium Matki Bożej.

Franciszek spotkał się z nimi w Auli Pawła VI o g. 9.30. Bardzo szybko wywiązała się nieformalna, pełna radości atmosfera wypełniona śpiewami i tańcami. Potem młodzi pokazali Papieżowi film wideo, w którym opowiadają o swojej pielgrzyce z Loreto do Asyżu. Po filmie w krótkiej liturgii słowa Franciszek zachęcił młodych do wychodzenia z własnych ograniczeń i brania życia we własne ręce, tak, aby mogli się stać jego protagonistami.

Po modlitwie Anioł Pański, którą Ojciec Święty odmówił z wiernymi obecnymi na Placu św. Piotra oraz po obiedzie, powrócił do Auli Pawła VI, gdzie m.in. odpowiadał na zadawane pytania.

Jedna z uczestniczek po zakończeniu spotkania stwierdziła, że to wydaje się nieprawdopodobne, iż mogli przeżyć takie chwile. Szczególnie uderzyła ją pokora i prostota, z jaką Papież Franciszek przebywał między nimi. „To naprawdę jest znaczące, on nas słucha i ważne jest dla niego to, co my czujemy w naszych sercach” - powiedziała.

pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, młodzież, Loreto, Młodzi razem