Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-09-17 17:23
S. Zielińska / BP KEP

Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych do Lourdes w 25. rocznicę ustanowienia Dnia Chorego

Z okazji obchodzonego w tym roku 25-lecia ustanowienia przez Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego, Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia organizuje w dniach 17-24 września pielgrzymkę chorych do Lourdes.

Autor/źródło: © José Luiz Bernardes Ribeiro / commons.wikimedia.org, CC BY-SA 3.0

– 200 osób z całej Polski udaje się na pielgrzymkę do Lourdes. Jako Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia chcielibyśmy taką inicjatywę duszpasterską na stałe wprowadzić do naszego kalendarza – podkreśla ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia.

– Chcieliśmy podziękować Panu Bogu za Jana Pawła II i za Światowy Dzień Chorego – wyjaśnia ks. Zawistowski. Jak zauważa, ostatnią podróż apostolską zagraniczną Jan Paweł II przeżył w 2004 roku właśnie do Lourdes.

W pielgrzymce biorą udział zarówno chorzy, wśród nich niepełnosprawni i chorzy onkologicznie, jak i wolontariusze, pielęgniarki i lekarze. – Odpowiadamy na pragnienia ludzi, które były w ich sercach – mówi ks. Zawistowski. – To jest pielgrzymka, która ma wymiar terapeutyczny, uzdrawiający – dodaje. W programie zaplanowano codzienną Eucharystię, wędrówkę drogami św. Bernardetty, a także czas na bycie ze sobą.

Podobne pielgrzymki chorych do Lourdes organizowane są również na poziomie diecezji. Ta jest pierwszą ogólnopolską, organizowaną przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

www.kdsz.pl/BPKEP


Zdjęcie: Grotto of Lourdes autor: © José Luiz Bernardes Ribeiro, licencja: CC BY-SA 3.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Lourdes, pielgrzymka, zdrowie, chorzy, Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia