Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-09-17 14:10
Małgorzata Strzelec / s. M. Anna Jakubowska CSSE

Otwarcie procesu beatyfikacyjnego s. M. Włodzimiry Wojtczak elżbietanki

Już w najbliższą niedzielę 24 września otwarcie procesu beatyfikacyjnego s. M. Włodzimiry Wojtczak

Plakat zapowiadający uroczystośc otwarcia procesu beatyfikacyjnego
Autor/źródło: s. M. Anna Jakubowska CSSE

W najbliższą niedzielę, 24 września 2017 w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu  godz. 12:30  pierwsza sesja otwarcia procesu beatyfikacyjnego Siostry M. Włodzimiry Wojtczak na szczeblu diecezjalnym, po niej Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego.

Siostra M. Włodzimira  Wojtczak urodziła się  20 lutego  1909 roku  we Franklinowie koło Ostrowa Wielkopolskiego. 18 sierpnia  1930 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Poznaniu, zaś 27 lipca 1933 roku otrzymała habit zakonny i przyjęła imię Siostra Maria Włodzimira.  Była niezwykle rozmodlona, pracowita. Odznaczała się doskonałym zachowaniem reguły zakonnej. Śluby wieczyste złożyła 28 sierpnia 1939 roku, na trzy dni przed wybuchem II wojny światowej.  Jeszcze w  czasie postulatu ukończyła Wyższy Instytut Kultury Religijnej w Poznaniu oraz rozpoczęła studia w Katolickiej Szkole Społecznej. Z wielkim zaangażowaniem pracowała wśród dzieci w ochronkach. Odznaczała się nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu, Serca Jezusowego i Matki Bożej. Wojna zmusiła ją do opuszczenia ukochanego Zgromadzenia i zamieszkania z rodzicami. Zmarła na gruźlicę w Przytułku dla Starców 20 lutego 1943 roku,  w dniu swoich 34 urodzin. Jej życie ciche i pokorne do dziś zachwyca wielu ludzi. Siostra M. Włodzimira przypomina nam, że każdy z nas jest wezwany przez Boga do świętości. Jej pragnieniem było upodobnienie  do Chrystusa. W dniu pierwszych ślubów zapisała takie słowa: „Jezu daj, abym mogła umrzeć tak jak Ty – zapomniana i wzgardzona”.


http://elzbietankipoznan.pl/wlodzimira/

Transmisja na żywo przez  TV Dom Józefa

https://domjozefa.tv/transmisja/otwarcie-procesu-beatyfikacyjnego-siostry-m-wlodzimiry-wojtczak/?event_date=2017-09-24
Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: beatyfikacyjny proces, siostra zakonna, elżbietanka, s. M.Włodzimira