Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-17 08:27
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Młodzi chcą być angażowani na stałe w watykańskie instytucje

„Synod o młodzieży może stać ważnym elementem odnowy misyjnej Kościoła" - mówił kard. Lorenzo Baldisseri na zakończenie międzynarodowego kongresu o sytuacji młodych.

Autor/źródło: flickr.com/Simposio CCEE Barcelona, CC BY-SA 2.0

„Synod o młodzieży może stać ważnym elementem odnowy misyjnej Kościoła, która według adhortacji apostolskiej «Evangelii gaudium» jest wyzwaniem obecnych czasów – powiedział sekretarz generalny Synodu Biskupów, zamykając wczoraj w Kurii Generalnej jezuitów w Rzymie międzynarodowy kongres o sytuacji młodych. – Do młodzieży musimy zwrócić się nie tylko po to, by pomogła nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób głosić Ewangelię, ale także po to, by lepiej odczytać, czego Jezus wymaga od swego Kościoła, czego oczekuje się od niego; co mamy odrzucić, a co wprowadzić, by odnowić tę misję” – dodał kard. Lorenzo Baldisseri.

Wspomniany kongres wpisał się w przygotowania do 15. zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, planowanego na październik [przyszłego roku] 2018 r.

Wśród różnych propozycji pochodzących od młodzieży, które padły podczas tego spotkania, była również prośba, aby „na stałe zaangażować grupę młodych ludzi w instytucje Stolicy Apostolskiej”. 

Odpowiadając na tę propozycję, kard. Baldisseri stwierdził: „Ta sprawa przekracza nasze kompetencje, ale możemy ją przekazać ojcom synodalnym”.

lgo/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Rzym, młodzież, Synod biskupów, synod o młodzieży, kard. Lorenzo Baldisseri