Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-16 17:22
ek / KAI

Kraków: czy Boga interesują nasze pieniądze? - konferencja „Biblia o finansach”

Co to znaczy być wiernym zarządcą? Czy trzeba płacić dziesięcinę? Na te pytania szukano odpowiedzi podczas konferencji „Biblia o finansach”, która odbyła się dziś w Domus Mater w Krakowie.

Autor/źródło: Pixabay, Arcaion, licencja: CC0

Uczestnicy krakowskiej konferencji "Biblia o finansach", organizowanej przez Edukację Finansową CROWN, wzięli udział w wykładach m.in. z zakresu odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi i prowadzenia domowego budżetu. Wysłuchali także kilku świadectw osób, które przeszły przez kurs finansowy.


Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak świadome zarządzanie finansami wpływa na emocje, zdrowie, relację z drugim człowiekiem oraz Bogiem. – W czasie takiego spotkania słuchacze otrzymują konkretne wskazówki na temat tego, jak wydawać pieniądze, jak je oszczędzać i jak uwolnić się od długu - mówi Artur Kalicki, jeden z liderów Edukacji Finansowej CROWN.


Podkreślił, że problemy finansowe wielu ludzi biorą się przede wszystkim z nieodpowiedzialnego zadłużania się, wynikającego m.in. z przyzwyczajenia do nadmiernie konsumpcyjnego stylu życia.


– Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie najczęściej mają problem z zadłużeniem. Na pewnym etapie popadli w długi i doświadczają zniewolenia finansowego, które ma ogromny wpływ na ich życie - dodał Kalicki.


Jak podkreślił w rozmowie z KAI, zadłużenie bardzo często staje się powodem rozpadu związków. – Ludzie nie mają odwagi do szczerej rozmowy ze współmałżonkiem. Boją się reakcji bliskich osób, dlatego próbują unikać tego tematu, uciekają się do kłamstw. Łatwo popaść w pułapkę - powiedział. Jak dodał, zniewolenie finansowe ma także negatywny wpływ na relacje z dziećmi. – Długi sprawiają, że rodzice, zamiast poświęcać czas dzieciom, szukają sposobów na załatanie finansowej dziury. Biorą nadgodziny, szukają dodatkowej pracy, co istotnie odbija się na relacjach rodzinnych - zaznaczył.


Jedno ze świadectw wygłosił Maciej Syrek wraz z żoną i trójką dzieci. Podzielił się m.in. decyzją o przekazywaniu dziesięciny. – Oboje z żoną myśleliśmy o tym niezależnie od siebie. Kiedy podzieliliśmy się swoimi pragnieniami, zdziwiliśmy się, że jesteśmy tak jednomyślni. Ja byłem święcie przekonany, że moja żona się nie zgodzi, a ona myślała, że ja się nie zgodzę. Tę jednomyślność nazywam takim „małym cudem”. Doświadczamy tego, że Pan Bóg bardzo wyraźnie pokazuje nam, komu powinniśmy przekazać te pieniądze, które przecież tak naprawdę są jego - mówił do zebranych.


Odnosząc się do swojego udziału w Kursie Finansowym CROWN podkreślił, że był to czas przełomowy. – Każdemu polecam ten kurs. Tam nastąpiła przemiana naszego życia. Grupa, w której byliśmy, była dla nas ogromnym wsparciem, także modlitewnym. Ponadto, omawialiśmy różne zagadnienia i tematy, dzieliliśmy się swoim doświadczeniem w zakresie finansów, pracy. To bardzo ważne doświadczenie - zakończył.


Edukacja Finansowa CROWN to działalność edukacyjna, która jest prowadzona zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Jej celem jest pomoc w zarządzaniu finansami. W czasie konferencji i kursów uczestnicy uczą się, jak kształtować nawyki dotyczące wydatków i oszczędności. Podręczniki EF CROWN posiadają imprimatur Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.


Kolejna konferencja odbędzie się 23 września w Niepołomicach. Więcej informacji oraz zapisy: http://bibliaofinansach.pl

kana / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2017-09-16 12:26:05
miniaturka

Watykan: zaawansowany stan reformy Kurii Rzymskiej

Dzieło reformy Kurii Rzymskiej znajduje się w dość zaawansowanym stanie, ale na jego ostateczną finalizację trzeba jeszcze nieco poczekać - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Avvenire" sekretarz Rady Kardynałów bp Marcello Semeraro.
2017-09-16 12:44:57
miniaturka

Bp Mendyk: Wychowując, korzystajmy również z mediów społecznościowych

Do korzystania z mediów społecznościowych zachęca przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego bp Marek Mendyk.
2017-09-16 13:18:20
miniaturka

Bp Kaszak w Kalwarii Zebrzydowskiej: musimy powstrzymać mord na nienarodzonych dzieciach

Kiedy człowiek jest chory, to się go leczy, a nie zabija – mówił w sobotę bp Grzegorz Kaszak podczas pielgrzymki diecezji sosnowieckiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
2017-09-16 17:38:12
miniaturka

Abp Szal: służba to dawanie samego siebie

Tegoroczna pielgrzymka pracowników służby zdrowia archidiecezji przemyskiej do bazyliki archikatedralnej w Przemyślu połączona jest z jubileuszem 105-lecia istnienia tamtejszego pogotowia ratunkowego.
2017-09-16 17:47:25
miniaturka

Papież Franciszek na Twitterze

W swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych Ojciec Święty wezwał do podejmowania wspólnych wysiłków w zakresie ochrony środowiska i pomocy krajom uboższym.
2017-09-16 18:12:45
miniaturka
play

IX Międzynarodowe Forum Tato.Net - Wolność & Dyscyplina

30 września br., w Łochowie pod Warszawą odbędzie się IX edycja największego wydarzenia ojcowskiego w Europie.