Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-16 12:35
ek / BP KEP

Bp Mendyk: Wychowując, korzystajmy również z mediów społecznościowych

Do korzystania z mediów społecznościowych zachęca przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego bp Marek Mendyk.

Autor/źródło: Pixabay, StockSnap, licencja: CC0

W kończącym się Tygodniu Wychowania i tuż przed Niedzielą Środków Społecznego Przekazu podkreśla, że jest to ważny obszar nowej ewangelizacji.


Bp Marek Mendyk jako jeden z pierwszych biskupów założył swoje konto na Twitterze. W rozmowie z rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski ks. Pawłem Rytel-Andrianikiem wyznał, że pojawiały się myśli, by z tego zrezygnować. Zachętą do dalszej obecności w mediach społecznościowych był dla niego przykład Ojca Świętego Franciszka.

– Skoro Pan Bóg dopuścił do tego, że mamy dzisiaj środki technologii informacyjnej,   to znaczy, że trzeba z tego skorzystać jak najpełniej. Także w wychowaniu młodego człowieka – mówi bp Mendyk. Uważa, że środki społecznego przekazu są dobrą przestrzenią do tego, by budzić świadomość młodego człowieka.

Tegoroczny Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń” wpisał się w jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. – Powierzmy sprawy wychowania Matce Bożej – zachęca bp Mendyk na zakończenie Tygodnia Wychowania.

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Jest obchodzony we wrześniu każdego roku już od siedmiu lat. Na ten czas przygotowywane są pomoce katechetyczne, a księża biskupi kierują do wiernych list pasterski. Przez cały rok działa też strona internetowa www.tydzienwychowania.pl.

BP KEP


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-16 10:46:17
miniaturka

II Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w Szachach

W dniach 15-17 września 2017 roku w Międzywodziu na terenie archidiecezji szczecińskiej odbywają się II Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w Szachach, o Puchar J. E. Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.
2017-09-16 11:26:49
miniaturka

„Różaniec do granic” w diecezji legnickiej

7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100-lecia objawień fatimskich, cała Polska zostanie otoczona łańcuchem modlitwy różańcowej.
2017-09-16 12:26:05
miniaturka

Watykan: zaawansowany stan reformy Kurii Rzymskiej

Dzieło reformy Kurii Rzymskiej znajduje się w dość zaawansowanym stanie, ale na jego ostateczną finalizację trzeba jeszcze nieco poczekać - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Avvenire" sekretarz Rady Kardynałów bp Marcello Semeraro.
2017-09-16 13:18:20
miniaturka

Bp Kaszak w Kalwarii Zebrzydowskiej: musimy powstrzymać mord na nienarodzonych dzieciach

Kiedy człowiek jest chory, to się go leczy, a nie zabija – mówił w sobotę bp Grzegorz Kaszak podczas pielgrzymki diecezji sosnowieckiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
2017-09-16 17:27:12
miniaturka

Kraków: czy Boga interesują nasze pieniądze? - konferencja „Biblia o finansach”

Co to znaczy być wiernym zarządcą? Czy trzeba płacić dziesięcinę? Na te pytania szukano odpowiedzi podczas konferencji „Biblia o finansach”, która odbyła się dziś w Domus Mater w Krakowie.
2017-09-16 17:38:12
miniaturka

Abp Szal: służba to dawanie samego siebie

Tegoroczna pielgrzymka pracowników służby zdrowia archidiecezji przemyskiej do bazyliki archikatedralnej w Przemyślu połączona jest z jubileuszem 105-lecia istnienia tamtejszego pogotowia ratunkowego.