Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-14 09:32
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Wenezuela: według kard. Urosy Watykan gotowy do dialogu z Maduro

O solidarności Papieża z narodem Wenezueli oraz o przebiegu spotkania delegacji biskupów wenezuelskich z Ojcem Świętym, mówił kard. Jorge Urosa Savino, w wywiadzie dla Unión Radio.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

„Papież Franciszek wyraził solidarność z naszym narodem w związku sytuacją, którą przeżywamy. Zachęcił nas, abyśmy szli naprzód, pracowali dla naszego ludu jako pasterze Kościoła, którzy troszczą się o swoich wiernych” – stwierdził w wywiadzie dla Unión Radio kard. Jorge Urosa Savino, odnosząc się do spotkania delegacji biskupów wenezuelskich z Papieżem podczas jego wizyty w Kolumbii. Dodał, że Franciszek nie wydawał im żadnych konkretnych wskazówek, ale wsłuchiwał się w ich relacje o pogarszającym się kryzysie politycznym i o radykalizacji zachowań rządu.

Arcybiskup stołecznego Caracas ujawnił także, że biskupi poinformowali Papieża o okrutnym traktowaniu więźniów politycznych oraz o prześladowaniu burmistrzów opowiadających się po stronie opozycji.

„Ojciec Święty powiedział nam – kontynuował purpurat – że zrobił wiele, aby przekonać prezydenta Nicolasa Maduro do rozwiązania problemów będących przyczyną obecnego kryzysu, w wyniku którego ludzie umierają z głodu albo jedzą odpadki”. Jak powiedział kard. Jorge Urosa, Papież prawdopodobnie jeszcze w czerwcu napisał list do prezydenta Wenezueli, ale nie wiadomo, czy otrzymał odpowiedź. 

Wenezuelski hierarcha potwierdził, że Stolica Apostolska jest nadal gotowa do udziału w dialogu z rządem, ale na jasnych i zagwarantowanych warunkach.

pp/ rv, sir

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-14 08:14:39
miniaturka

Watykan w Radzie Praw Człowieka: kultura relatywizmu zniewala

Stolica Apostolska zdecydowanie potępia nowe formy niewolnictwa – powiedział jej przedstawiciel na 36. sesji Rady Praw Człowieka w Genewie.
2017-09-14 08:44:43
miniaturka

70. rocznica urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dziś, 14 września, w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu zostanie odprawiona Msza św. w intencji kanonizacji błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w 70. rocznicę jego urodzin.
2017-09-14 09:19:26
miniaturka

Filipiny: tysiące ofiar czystek i samosądów

Około tysiąca zabójstw w miesiącu – to efekt polityki antynarkotykowej prezydenta Filipin.
2017-09-14 10:12:02
miniaturka

Arcybiskup Aleppo: wojnę przezwycięża się dialogiem, przebaczeniem

W Osnabrück w Niemczech odbyło się międzyreligijne spotkanie na rzecz pokoju zorganizowane przez Wspólnotę św. Idziego.
2017-09-14 10:39:16
miniaturka

Czwartek 14 września - Święto Podwyższenia Krzyża

W czwartek 14 września Kościół obchodzi Święto Podwyższenia Krzyża. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus, a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina.
2017-09-14 10:57:34
miniaturka

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH JUŻ W SOBOTĘ

W najbliższą sobotę(16.09) w Kolnie (woj.podlaskim) odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Rodzice będą mogli po tak wielkim dramacie, który wciąż przeżywają w sposób godny pożegnać na swoje pociechy. O godzinie 10.30 odbędzie się Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata, którą odprawi Jego Ekscelencja ksiądz biskup Janusz Stepnowski.