Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-13 08:38
AC / Radio Watykańskie

Australia: nowy klasztor koptyjski

Zwierzchnik Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego otworzył 9 września żeński monaster w Australii.

Autor/źródło: photogenica.pl, Ron Chapple Stock

Założenie w tym kraju drugiego klasztoru, obok istniejącego już męskiego, „było trudne, ale z pewnością będzie owocowało w dalszej perspektywie czasowej” – powiedział Tawadros II.

Podczas rozpoczętej końcem sierpnia podróży do Australii patriarcha spotkał się z tamtejszymi wspólnotami koptyjskimi, otwierając między innymi nową bibliotekę oraz kładąc symboliczny kamień węgielny pod nowe zabudowania domu spokojnej starości, należącego do jednej z tamtejszych parafii. Warto przypomnieć, że dwa tygodnie wcześniej otworzył on w Japonii pierwszy kościół dla mieszkających tam wiernych tego wyznania.

mk/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-12 23:11:27
miniaturka

Bp Janiak dziękował za pięć lat posługi w diecezji kaliskiej

W piątą rocznicę ingresu biskup kaliski Edward Janiak dziękował, we wtorek wieczorem, w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu za posługę w diecezji kaliskiej.
2017-09-13 06:17:35
miniaturka

Inauguracja szkół katolickich w Jeleniej Górze

W niedzielę 10 września w Jeleniej Górze zainaugurowano nowy rok szkolny w katolickim liceum i szkole podstawowej u św. Pankracego.
2017-09-13 08:08:02
miniaturka

Pszczelarskie „dożynki” w Cieplicach

Już po raz kolejny, w niedzielę 10 września w Jeleniej Górze-Cieplicach, zebrali się pszczelarze z regionu jeleniogórskiego, aby podziękować Bogu, za wstawiennictwem św. Ambrożego, za tegoroczne owoce swojej pracy i pracy pszczół.
2017-09-13 08:41:35
miniaturka

Pielgrzymka na Górzec z pięknym gestem

Po raz kolejny w niedzielę 10 września odbyła się pielgrzymka szlakiem cysterskim na górę Górzec w Męcince. Po raz kolejny zebrano ofiary na Klinikę Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu.
2017-09-13 09:14:37
miniaturka

Prawosławny patriarcha z Syrii nie chce deklaracji, ale konkretu

Jesteśmy wrośnięci w ziemię Bliskiego Wschodu od dwóch tysięcy lat. Tutaj się urodziliśmy, tutaj wzrastaliśmy i tutaj umrzemy – powiedział w wywiadzie dla włoskiej katolickiej agencji SIR greckoprawosławny patriarcha Antiochii.
2017-09-13 09:56:51
miniaturka

Warszawa: przedstawiciel Watykanu ks. Urbańczyk na spotkaniu OBWE

Zgodnie z nauczaniem Kościoła prawa człowieka są powszechne, niezbywalne i nienaruszalne. - mówił ks. Janusz Urbańczyk na Spotkaniu Przeglądowym Wymiaru Ludzkiego OBWE.