Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-11 14:59
S. Zielińska / chrzescijanskiegranie.pl

Męskie Oblężenie Jasnej Góry 2017

Już 4 listopada 2017 r. liderzy różnych organizacji męskich zapraszają na Jasną Górę na spotkanie i wspólną modlitwę. Wśród gości m.in. abp Stanisław Gądecki, bp Grzegorz Ryś, Jacek Pulikowski.

Autor/źródło: oblezenie.mezczyzni.net

„Jako polscy mężczyźni chcemy być ostoją dla naszych rodzin i Kościoła; znakiem nowej jakości męstwa w społeczeństwie. Do tego potrzebujemy wzmocnienia, dlatego właśnie pielgrzymujemy do Tronu Królowej. Tu razem „jak jeden mąż” chcemy oddać siebie Matce Bożej; być cali Jej (Totus tuus), bo Ona jest cała oddana Bogu (Tota tua), by dalej iść z mocą Bożą, której Ona jest najprostszą pośredniczką.” – deklarują organizatorzy.

Spotkanie mężczyzn na Jasnej Górze jest odpowiedzią na atak współczesnej kultury na wzorce męskości. Jest ono wyrazem pragnienia upowszechnienia pracy duszpasterskiej wzmacniającej mężczyzn w ich rolach i zadaniach.

W programie znajdują się trzy konferencje o męskości i ojcostwie, które wygłoszą:

Jacek Pulikowski – niekwestionowany autorytet w temacie małżeństwa i rodziny, a równocześnie autor wielu książek,

Mieczysław Guzewicz – konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski,

Stanisław Sławiński – pedagog, pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych.

W drugiej części spotkania odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego oraz zawierzenie Matce Bożej, które poprowadzi bp Grzegorz Ryś.


Zgłoszenia udziału w spotkaniu (indywidualne lub grupowe) można wysyłać poprzez stronę: oblezenie.mezczyzni.net/zgloszenie-udzialu

Zgłoszenia mają charakter informacyjny – ułatwią one organizatorom oszacowanie liczby uczestników i zaplanowanie poszczególnych punktów programu. Zgłaszając się na stronie uczestnicy zyskują dostęp do informacji organizacyjnych wysyłanych mailowo.

Goście spotkania: oblezenie.mezczyzni.net/goscie-spotkania

Patronaty i informacje bieżące: oblezenie.mezczyzni.net/blog


Źródła: chrzescijanskiegranie.pl, oblezenie.mezczyzni.net

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-11 13:55:14
miniaturka

Wrocław: uczniowie szkół katolickich wspólnie rozpoczęli kolejny rok nauki

Szczęśliwy Kościół wrocławski, że posiada szkoły katolickie i ma takich wychowawców i dyrektorów – powiedział abp Józef Kupny podczas Mszy św., w czasie której modlono się o światło Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.
2017-09-11 14:13:17
miniaturka

Matka Boża Częstochowska u warszawskich kapucynów

Trwa peregrynacja Ikony Jasnogórskiej w męskich klasztorach w Polsce.
2017-09-11 14:35:38
miniaturka

Kraków: pierwsze Targi Dobroczynności Veritatis Splendor

45 fundacji z kraju i zagranicy m.in. z USA, Kenii, Ghany, Madagaskaru i Pakistanu weźmie udział w pierwszej edycji Targów Dobroczynności Veritatis Splendor, które odbędą się w Krakowie w dniach 14-17 września.
2017-09-11 15:46:01
miniaturka

Lourdes: zmarł wybitny teolog ks. René Laurentin

Miesiąc przed ukończeniem 100 lat zmarł 10 września wybitny mariolog, historyk objawień w Lourdes, ks. prof. René Laurentin – podano na stronie najsłynniejszego francuskiego sanktuarium.
2017-09-11 18:14:51
miniaturka

Papież do Kolumbijczyków: po pierwszym kroku następne

Na zakończenie Eucharystii w Cartagenie Ojciec Święty podziękował prezydentowi za zaproszenie go do odwiedzenia Kolumbii, a także tym, którzy przez swoje zaangażowanie i współpracę umożliwili tę wizytę.
2017-09-11 18:41:45
miniaturka

Papieska konferencja w samolocie

W samolocie Franciszek spotkał się z towarzyszącymi mu dziennikarzami i odpowiadał na ich pytania. Tym razem konferencja prasowa trwała zaledwie 40 minut.