Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-09 18:19
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież w Kolumbii: Medellín

Kolejny dzień podróży apostolskiej do Kolumbii Ojciec Święty spędzi w Medellín, drugim co do wielkości mieście tego kraju.

Medellín
Autor/źródło: Guía de Viajes Oficial de Medellín, CC BY 2.0 / commons.wikimedia.org

Trzeci Kolejny dzień wizyty Papieża w Kolumbii rozpoczął się od przejazdu zamkniętym samochodem z nuncjatury apostolskiej w Bogocie, gdzie Franciszek spędził noc, na lotnisko. Stamtąd udał się on najpierw samolotem, a potem helikopterem do drugiego co do wielkości miasta tego kraju, Medellín, leżącego na północ od stolicy. Ze względu na swój łagodny klimat jest ono nazywane „miastem wiecznej wiosny”. Zamieszkuje je 2.840.644 ludzi. Jest gospodarczym, kulturalnym oraz akademickim i naukowym centrum Kolumbii. W 1986 r. odwiedził je św. Jan Paweł II.

Po przylocie do Medellín, ok. godz. 9.30 lokalnego czasu, Ojciec Święty odprawi na lotnisku Mszę ku czci św. Piotra Klawera, XVII-wiecznego jezuity, apostoła murzyńskich niewolników w obecnej Kolumbii, którego dziś wspominamy w liturgii.

Po zakończeniu Eucharystii Franciszek przejedzie do seminarium Najświętszego Serca Jezusowego, skąd po obiedzie uda się do oddalonego o ok. 6 km Domu św. Józefa (Hagar de San José), ośrodka prowadzonego przez tamtejszą archidiecezję dla dzieci porzuconych i będących ofiarami przemocy. Tam spotka się z wychowankami domu i jego personelem, po czym przejedzie do hali widowiskowo-sportowej „La Macarena”. W niej odbędzie się spotkanie z duchowieństwem, zakonnikami i zakonnicami, seminarzystami oraz ich rodzinami. Będzie ono miało formę liturgii Słowa, połączonej ze świadectwami kapłana, siostry klauzurowej i przedstawiciela rodzin. Przewiduje się obecność ok. 12 tys. osób.

Spotkanie z hali „La Macarena” to ostatni punkt wizyty Franciszka w Medellín. Stamtąd powróci on do Bogoty na nocny odpoczynek w nuncjaturze. Przed jej budynkiem będą czekać na niego m.in. nowożeńcy oraz małżeństwa obchodzące srebrny i złoty jubileusz. Zgodnie z planem wizyty przybycie do nuncjatury przewidziane jest na 18.50 lokalnego czasu, gdy u nas będzie już głęboka noc, godzina 1.50.

pp/ rv


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-09 16:34:58
miniaturka

Gliwice: diecezjalne spotkanie małżeństw obchodzących Złoty Jubileusz

W sobotę 9 września w Gliwicach odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji małżonków z diecezji gliwickiej obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa.
2017-09-09 17:18:59
miniaturka

Kraków: kolejarze z całej Polski pielgrzymują do Łagiewnik

Mamy obowiązek głoszenia Ewangelii miłosierdzia całemu światu, by promieniował on Bożą miłością także przez nasze osobiste świadectwo – mówił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia abp Marek Jędraszewski do kolejarzy z całej Polski.
2017-09-09 17:51:39
miniaturka

"Biblijny Mojżesz" - Potrójny jubileusz bp. Kazimierza Romaniuka

Pierwszy ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej świętował 9 września w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika 65-lecie swoich święceń kapłańskich, 35-lecie sakry biskupiej, oraz 90-lecie urodzin.
2017-09-09 18:56:53
miniaturka

Łódź: Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas

1,5 tysiąca młodych ludzi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, z 14 diecezji z całej Polski bierze udział w Ogólnopolskim Zjeździe Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi.
2017-09-09 20:05:23
miniaturka

4. EDYCJA WAMA FILM FESTIVAL PRZED NAMI

Od 10 do 14 października odbędzie się już po raz kolejny WAMA FILM FESTIVAL w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskim). W trakcie niego widzowie mogą liczyć nie tylko na oglądanie filmów, ale również na spotkania z niezwykłymi gośćmi. Ambasadorem tego wydarzenia kulturalnego jest Jerzy Hoffman (reżyser).
2017-09-09 20:36:04
miniaturka

DOŻYNKI DIECEZJALNE W KOLNIE

Już jutro (10.09) o godzinie 12 w Kościele pod wezwaniem Chrystus Króla Wszechświata w Kolnie (woj.podlaskim) odbędą się dożynki diecezjalne.