Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-09 16:03
S. Zielińska

Gliwice: diecezjalne spotkanie małżeństw obchodzących Złoty Jubileusz

W sobotę 9 września w Gliwicach odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji małżonków z diecezji gliwickiej obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa.

Autor/źródło: Arch. Opoka

W tym roku już po raz trzeci w diecezji gliwickiej odbyło się doroczne spotkanie dla par obchodzących jubileusz 50-lecia małżeństwa. 

Z tej okazji w kościele Katedralnym p.w. św. Piotra i Pawła w Gliwicach, Mszę św. odprawił i homilię wygłosił biskup gliwicki Jan Kopiec.

W homilii biskup Kopiec zwrócił się do Jubilatów przekazując wyrazy szacunku i głębokiej wdzięczności za świadectwo chrześcijańskiego życia pełnego znaków i rzeczywistości dojrzałej decyzji, która rozpoczęta 50 lat temu ciągle trwa i przynosi dobre owoce nie tylko dla ich rodzin, ale i dla całej społeczności.

- W takim dniu jak ten, kiedy oczy nasze są na was zwrócone, właściwie to wy powinniście się dzielić z nami swoimi doświadczeniami. To wy powinniście dzisiaj zaświadczyć o tym, w jaki sposób zmierzać do tego, aby życie swoje kształtować w sposób niezwykle odpowiedzialny. - mówił biskup podkreślając widoczne pozytywne owoce zaangażowania małżonków, ich spoglądania w przyszłość, otwartości i miłości.

Hierarcha wskazał na niezwykłe rzeczy, jakie dokonują się w rodzinach dzięki współpracy małżonków z Bogiem i Jego łaską.

Bp Kopiec życzył małżonkom, by Pan, który doprowadził ich do tego pięknego jubileuszu nadal był z nimi, i był zawsze tą siłą do której się zwracają z pełną pokorą.

- Modlimy się, aby nigdy nie zabrakło wam tej miłości, którą żeście sobie pół wieku temu przyrzekali i wypowiadali. Dzisiaj możecie naprawdę Bogu powiedzieć: dziękujemy, wytrwaliśmy, i z Twoją Boże pomocą idziemy dalej na spotkanie tego wszystkiego, co dla nas przygotowałeś. Kochani, jesteśmy z wami dzisiaj w tym pięknym dniu. Bądźcie szczęśliwi i zawsze Bogu dziękujcie za wszystko. - zakończył biskup.


W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 par małżeńskich. Było to swego rodzaju święto rodziny, gdyż Jubilaci przybyli wraz ze swymi dziećmi, wnukami i prawnukami.

W tym roku po raz pierwszy Mszę św. poprzedził koncert pieśni religijnych wykonanych przez zespół Ave z Pławniowic.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-09 12:41:52
miniaturka

Modlitwa o pojednanie narodowe w Villavicencio

Modlitwa o pojednanie narodowe, to bez wątpienia jeden z najważniejszych punktów papieskiego pobytu w Kolumbii. Odbyła się ona w Villavicencio w parku Las Malocas.
2017-09-09 12:48:12
miniaturka

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia przygotowana przez Papieską Radę ds. Służby Zdrowia jest wydaniem krytycznym, uzupełnionym i poprawionym pierwszej Karty Pracowników Służby Zdrowia z roku 1994.
2017-09-09 12:55:02
miniaturka

Jasna Góra: zakończenie jubileuszowego roku 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu

Mszą św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Ryłki z Rzymu zakończył się 8 września wieczorem na Jasnej Górze jubileuszowy rok 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.
2017-09-09 17:18:59
miniaturka

Kraków: kolejarze z całej Polski pielgrzymują do Łagiewnik

Mamy obowiązek głoszenia Ewangelii miłosierdzia całemu światu, by promieniował on Bożą miłością także przez nasze osobiste świadectwo – mówił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia abp Marek Jędraszewski do kolejarzy z całej Polski.
2017-09-09 17:51:39
miniaturka

"Biblijny Mojżesz" - Potrójny jubileusz bp. Kazimierza Romaniuka

Pierwszy ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej świętował 9 września w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika 65-lecie swoich święceń kapłańskich, 35-lecie sakry biskupiej, oraz 90-lecie urodzin.
2017-09-09 18:28:55
miniaturka

Papież w Kolumbii: Medellín

Kolejny dzień podróży apostolskiej do Kolumbii Ojciec Święty spędzi w Medellín, drugim co do wielkości mieście tego kraju.