Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-08 21:43
Ewa Kotowska-Rasiak

Pamięcin: bp Janiak ponowił Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Kościoła w Polsce

W święto Narodzenia NMP bp Edward Janiak w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pamięcinie ponowił Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Kościoła w Polsce. Biskup kaliski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania i dokonał poświęcenia nowych witraży.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W homilii celebrans wskazywał, że w święto Narodzenia NMP we wszystkich świątyniach w Polsce proklamowany jest Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. - W stulecie objawień fatimskich chcemy zawierzyć nas samych, nasze rodziny i parafie Niepokalanemu Sercu Maryi – powiedział bp Janiak.

Zaznaczył, że w świecie jest wiele szczególnych miejsc, w których Matka Boża objawiała się ludziom. Dodał, że w tym roku mija 140 lat od objawień w Gietrzwałdzie. - Matka Boża w swoich objawieniach domaga się pokuty i modlitwy, najczęściej prosi o odmawianie różańca św. Ukazując się dzieciom przekazywała te święte słowa dla całego świata – mówił kaznodzieja.

Podkreślał też, że człowiek zawsze może skorzystać z łaski nawrócenia. - Kościół nikogo nie przekreśla. W Kościele dla wszystkich drzwi są otwarte i dla świętych i dla grzeszników, ale nie dzieje się to bez udziału człowieka – stwierdził ordynariusz diecezji kaliskiej.

Przekonywał, że Kościół zawsze stoi na straży życia. – Często ludzie próbują wprowadzać swój porządek nie zachowując praw Bożych, czy to przez związki jednopłciowe, czy przez eutanazję i aborcję. Kościół nigdy nie będzie za zabójstwem ani dziecka pod sercem matki ani starca i to nie dlatego, że papież czy biskup tak mówi, ale dlatego, że Pan Bóg takie prawo ustanowił – akcentował hierarcha.

Zwracając się do młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania zachęcał do codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., a także odpowiednich relacji z innymi ludźmi.Rodziców prosił, aby w codziennym życiu dawali swoim dzieciom świadectwo. - Najlepiej wychowuje świadectwo. Przykład wyniesiony z domu pozostaje do końca życia. Starajcie się tak postępować, abyście nigdy nie musieli wstydzić się waszych dzieci – powiedział bp Janiak.

Podczas uroczystości biskup kaliski podziękował proboszczowi oraz wiernym za troskę o świątynię i ustanowił ks. Jarosława Jasianka, proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pamięcinie kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej św. Józefa w Kaliszu.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-08 15:45:21
miniaturka

Szczecin: Spotkanie Młodych Talitha Kum Narodowe

W dniach 23-24 września w Szczecinie odbędzie się Talitha Kum Narodowe - Spotkanie Młodych z całej Polski organizowane przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
2017-09-08 18:01:45
miniaturka

Homilia papieska w Bogocie: „Budowniczowie pokoju, promujący życie”

Podczas wczorajszej Mszy na placu Simona Bolivara w Bogocie Papież nawiązał w homilii do fragmentu Ewangelii św. Łukasza, w którym Jezus powołuje pierwszych apostołów nad tzw. Morzem Galilejskim i przemawia do zgromadzonych tam tłumów.
2017-09-08 18:09:27
miniaturka

Abp Gądecki: Kościół w Polsce zawsze stawia na maryjność

- Nie będzie dziś żadnej polskiej parafii, w której by nie odnowiono Aktu poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi - powiedział w wywiadzie dla KAI abp Stanisław Gądecki.
2017-09-09 07:10:19
miniaturka

Franciszek do CELAM: służyć kontynentowi z radością i pasją

„Aparecida to skarb, którego odkrycie jest wciąż jeszcze niepełne”. - podkreślił Papież, zwracając się do Komitetu Koordynacyjnego Rady Episkopatu Ameryki Łacińskiej CELAM na spotkaniu w nuncjaturze apostolskiej w Bogocie.
2017-09-09 07:44:08
miniaturka

Villavicencio – dzień pojednania

Drugi dzień papieskiej pielgrzymki poświęcony był pojednaniu. Papież spędził go w miejscowości Villavicencio, która leży ok. 80 km od Bogoty.
2017-09-09 07:59:29
miniaturka

Papież: pojednanie to otworzenie drzwi każdej osobie

Narodziny Maryi „każą nam wyczuć kochającą, czułą, współczującą inicjatywę miłości, z jaką Bóg pochyla się nad nami i wzywa nas do cudownego przymierza z Nim, którego nic ani nikt nie będzie mógł zerwać” – powiedział Papież na Mszy w Villavicencio.