Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-09-08 08:48
dr Marek Sobisz

Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z wizytą w Libanie

W bieżącym tygodniu szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa spotkała się w libańskiej dolinie Bekaa z nuncjuszem apostolskim w Syrii ks. kardynałem Mario Zenarim. Beata Kempa w imieniu premier Beaty Szydło omówiła polskie projekty pomocowe dla uchodźców.

Autor/źródło: ks. Mariusz Boguszewski

Szefowa KPRM od wtorku przebywa w Libanie, gdzie razem z ks. prof. Waldemarem Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, udała się w celu zapoznania się z sytuacją uchodźców syryjskich i skalą pomocy, jakiej im udziela fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Głównym celem wizyty było jednak spotkanie w dolinie Bekaa z nuncjuszem apostolskim w Syrii, który w tym celu przyjechał do Libanu z Damaszku.

Beata Kempa w imieniu polskiej premier omówiła z księdzem kardynałem Zenarim efekty dotychczasowej pomocy Polski dla uchodźców syryjskich i plany nowych projektów, a także współpracy w tym zakresie między Polską i Watykanem. Nieoficjalnie wiadomo, że skorzysta z nich co najmniej kilka tysięcy osób.

RM/PAP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Liban, Pomoc Kościołowi w Potrzebie, uchodźcy, Syria, prześladowania