Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-08 08:48
dr Marek Sobisz

Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z wizytą w Libanie

W bieżącym tygodniu szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa spotkała się w libańskiej dolinie Bekaa z nuncjuszem apostolskim w Syrii ks. kardynałem Mario Zenarim. Beata Kempa w imieniu premier Beaty Szydło omówiła polskie projekty pomocowe dla uchodźców.

Autor/źródło: ks. Mariusz Boguszewski

Szefowa KPRM od wtorku przebywa w Libanie, gdzie razem z ks. prof. Waldemarem Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, udała się w celu zapoznania się z sytuacją uchodźców syryjskich i skalą pomocy, jakiej im udziela fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Głównym celem wizyty było jednak spotkanie w dolinie Bekaa z nuncjuszem apostolskim w Syrii, który w tym celu przyjechał do Libanu z Damaszku.

Beata Kempa w imieniu polskiej premier omówiła z księdzem kardynałem Zenarim efekty dotychczasowej pomocy Polski dla uchodźców syryjskich i plany nowych projektów, a także współpracy w tym zakresie między Polską i Watykanem. Nieoficjalnie wiadomo, że skorzysta z nich co najmniej kilka tysięcy osób.

RM/PAP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-07 23:48:08
miniaturka

Lednica Motocyklisty

Setki motocykli, ryk silników, parada do Głównego Mechanika Kraju, Msza święta i modlitwa Jak co roku, wszystkie te rzeczy mogą być skupione tylko tu - na Polach Lednickich, tym razem 16 września 2017r.!
2017-09-08 08:10:06
miniaturka

Papież: Kolumbia potrzebuje młodych, by marzyć i przebaczyć

Zwracam się do was jako ten, który chce być nosicielem nadziei. Niech nie przygniatają was trudności, niech nie zniszczy was przemoc, niech nie zwycięży was zło – mówił Franciszek podczas pierwszego przemówienia do ogółu wiernych.
2017-09-08 08:48:30
miniaturka

Pierwsze przemówienie Franciszka w Kolumbii: nie jesteście sami

Ojciec Święty w pierwszym przemówieniu do Kolumbijczyków wskazał na wiarę i nadzieję jako dary pomagające w pokonywaniu trudności oraz budowaniu trwałego pokoju.
2017-09-08 08:59:33
miniaturka
play

Transmisja prezentacji "Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia"

Salve TV zaprasza dziś o godz 10:00 na transmisję z prezentacji dokumentu Stolicy Apostolskiej: "Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia", która odbędzie się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.
2017-09-08 09:37:25
miniaturka

Papież do biskupów: macie głosić Chrystusa, który jest Słowem pojednania

„Przybywam, aby głosić Chrystusa i odbyć w Jego imieniu pielgrzymkę pokoju i pojednania. Chrystus jest naszym pokojem! On nas pojednał z Bogiem i między sobą!” – powiedział Papież podczas spotkania z kolumbijskimi episkopatem.
2017-09-08 10:11:30
miniaturka

O. Pontin: nierówności społeczne w Bogocie

Proboszcz jednej z parafii w Bogocie, o. Maurizio Pontin, w wywiadzie dla Radia Watykańskiego mówił m.in. o dotykających ją trudnościach oraz zaangażowaniu Kościoła na rzecz potrzebujących.