Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-09-07 18:46
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Indie: synod wezwał do nowych starań o uwolnienie o. Uzhunnalila

Należy zwiększyć wysiłki mające na celu doprowadzenie do uwolnienia o. Toma Uzhunnalila – takie wezwanie do indyjskiego rządu wystosował syromalabarski synod biskupów.

Autor/źródło: photogenica.pl, 17114, licencja: Jak album

Należy zwiększyć wysiłki mające na celu doprowadzenie do uwolnienia o. Toma Uzhunnalila – takie wezwanie do indyjskiego rządu wystosował syromalabarski synod biskupów. Ponadto proszą oni władze o udostępnienie ludziom informacji co do dotychczasowych starań w sprawie wspomnianego kapłana. Zebranie zwierzchników tego katolickiego Kościoła wschodniego odby się od 21 sierpnia do 1 września pod przewodnictwem kard. George’a Alencherry’ego.

Cała miejscowa wspólnota wiernych pamięta w modlitwie o porwanym w Jemenie salezjaninie. Ksiądz został uprowadzony 4 marca 2016 r., kiedy islamscy fundamentaliście napadli na placówkę sióstr misjonarek miłości, w której posługiwał. Od tamtego czasu rzadko jakakolwiek informacja o jego stanie przechodzi do opinii publicznej. Nie wiadomo też, gdzie jest przetrzymywany, ani dokładnie w jakich warunkach.

tm/ rv, mattersindia


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jemen, Tom Uzhunnalil, porwanie, porwany salezjanin