Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-07 14:19
S. Zielińska

Trwa kurs propedeutyczny dla kandydatów do kapłaństwa z diecezji gliwickiej i opolskiej

Dziś, 7 września, w Gliwicach odbyło się spotkanie z biskupem gliwickim Janem Kopcem w ramach kursu propedeutycznego dla kandydatów do Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

Autor/źródło: ks. Adam Fabiańczyk

Trwający w dniach 3-22 września Kurs propedeutyczny dla kandydatów do kapłaństwa z diecezji gliwickiej i opolskiej, to czas formacji wprowadzający w życie seminarium duchownego.

Pierwszy z trzech tygodni kursu odbywa się Ośrodku Formacyjno-Edukacyjnym Diecezji Gliwickiej w Rudach Raciborskich, kolejne prowadzone będą w Nysie oraz w Opolu.

W dniu dzisiejszym przyszli klerycy spotkali się z biskupem gliwickim Janem Kopcem. O godz. 10:00 wysłuchali konferencji w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach, a następnie o godz. 11:00 uczestniczyli we Mszy św. w gliwickiej katedrze, której przewodniczył bp Kopiec.

Głównym przesłaniem, jakie przekazał biskup gliwicki kandydatom do kapłaństwa był wezwanie do podjęcia odpowiedzialności za Kościół oraz do pokochania Kościoła.

Kurs propedeutyczny ma na celu wprowadzenie przyszłych kleryków, którzy mają różne doświadczenia wiary i zaangażowania w życie Kościoła, w życie seminarium, praktyki duchowe oraz formację duchową. Dzięki warsztatom, spotkaniom z osobami duchownymi oraz poznawaniu różnych form posługiwania w Kościele pomaga on w odpowiedzi na pytania o powołanie, a także na lepsze poznanie siebie i Pana Boga.

W tegorocznym kursie propedeutycznym bierze udział 24 kandydatów, w tym 8 z diecezji gliwickiej i 16 z diecezji opolskiej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-07 13:29:24
miniaturka

„Różaniec do granic” - za miesiąc modlitwa o pokój w 319 kościołach na obrzeżach Polski

Za miesiąc, 7 października, w 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski nastąpi modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata.
2017-09-07 13:42:54
miniaturka

Łabędy. Od wsi rycerskiej do przemysłowej dzielnicy Gliwic

Pomiędzy 15 a 17 września czeka nas podróż szlakami czasu i historii w ramach XV Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego.
2017-09-07 13:55:55
miniaturka

Jasna Góra: siostry pielęgniarki zakonne zakończyły dni skupienia

Sto sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń na co dzień posługujących w szpitalach, hospicjach, domach opieki społecznej i placówkach zdrowotnych uczestniczyło na Jasnej Górze w trzydniowym spotkaniu formacyjno-edukacyjnym.
2017-09-07 14:53:57
miniaturka

Rowerem z Lublina na Mont Blanc - wielka wyprawa charytatywna

Przejechał na rowerze ponad 2000 km w dwa tygodnie. Zdobył najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc. Wszystko po to, by wesprzeć wychowanków świetlic prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.
2017-09-07 15:06:22
miniaturka

Obłóczyny u braci kapucynów

W Nowym Mieście nad Pilicą siedmiu braci rozpoczęło nowicjat.
2017-09-07 15:26:00
miniaturka

Abp Hoser: wraz z całym Episkopatem popieram inicjatywę "Zatrzymaj aborcję"

Abp Henryk Hoser w specjalnym komunikacie, skierowanym do proboszczów diecezji warszawsko-praskiej poparł ustawodawczą inicjatywę obywatelską "Zatrzymaj aborcję!" i zachęcił do zbiórki podpisów pod projektem.