Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-07 12:17
S. Zielińska / Salve TV

Ratunek dla Polski i świata. Ta metoda zaskakuje skutecznością!

Salve TV: Maciej Bodasiński, jeden z inicjatorów Wielkiej Pokuty i akcji „Różaniec do granic”, w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniał, przed kim trzeba ratować Polskę i świat.

- Mamy na myśli zagrożenie duchowe. (…) W 1976 r. Karol Wojtyła powiedział takie mocne zdanie. Powiedział, że „nigdy wcześniej w historii nie miało miejsca tak potężne starcie między Kościołem a antykościołem, między Ewangelią a antyewangelią. I że jest to stracie ostateczne. Dodał też, że niewiele wspólnot chrześcijańskich zdaje sobie sprawę, że tak jest, że toczy się walka duchowa najpotężniejsza w historii – wyjaśniał Maciej Bodasiński.

- Dlaczego „ratuj”? Żeby ratować świat przed odejściem od Boga, przed niewiarą, przed ciemnością. To odrzucenie Pana Boga zrodzi prawdziwe niebezpieczeństwo, fizyczne - dodawał.

Jak podkreślał, „walka duchowa wpływa na moje otoczenie i wybory”.

- Historia Kościoła pokazuje, że Bóg, który daje człowiekowi przykazania, mówi czyń to, a będziesz szczęśliwy. Złamiesz to? Spotka cię śmierć – zaznaczał Bodasiński.

- Chcemy się modlić o to, żeby każdy człowiek miał relację z Bogiem. Chcemy modlić się za Polskę, o jedność narodu, o nawrócenie jak największej liczby ludzi. Chcemy się modlić się za Europę, by wróciła do chrześcijańskich korzeni. Chcemy się modlić, by Panu Bogu przywrócić należne miejsce – tłumaczył inicjator akcji „Różaniec do granic”.

Pytany o to, czy modlitwa przy granicy Polski ma związek z obroną przed islamizacją i kryzysem imigracyjnym, mówił:

- Nie chcemy budować muru, chcemy te mury zburzyć. Chcemy wyjść ze światłem Ewangelii do świata. Docieramy najdalej, gdzie możemy, żeby puścić światło, żeby się rozeszło. Nie mamy takiej intencji, żeby bronić się przed falą kogokolwiek. Istnieje w Europie zagrożenie islamizacją, ale nie chcemy się bronić przed nikim. To, co chcemy obronić, to obecność Boga w sercach ludzi – podkreślał.

- Różaniec jest potężną modlitwą, która zmienia życie (…) Bierz różaniec. Będzie dobrze - podsumował.

Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-07 11:33:30
miniaturka

Co najmniej 543 alumnów rozpocznie formację w seminariach w nowym roku akademickim

W nowym roku akademickim formację w seminariach duchownych rozpocznie co najmniej 543 alumnów, a 222 kandydatów – w postulatach, nowicjatach i rocznikach propedeutycznych.
2017-09-07 11:56:39
miniaturka

Papież przybył do Kolumbii

Około 12 godzin trwał lot samolotu włoskich linii lotniczych Alitalia, który z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował na lotnisku w stolicy Kolumbii Bogocie.
2017-09-07 12:59:53
miniaturka
play

Strategia Odbudowy Rodziny – kampania Fundacji Mamy i Taty

„Kondycja polskich rodzin jest bardzo słaba: mało ślubów, dużo rozwodów, dramatycznie mało dzieci. Potrzebna jest szeroka mobilizacja, żeby to zmienić” – mówi Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.
2017-09-07 13:29:24
miniaturka

„Różaniec do granic” - za miesiąc modlitwa o pokój w 319 kościołach na obrzeżach Polski

Za miesiąc, 7 października, w 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski nastąpi modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata.
2017-09-07 13:42:54
miniaturka

Łabędy. Od wsi rycerskiej do przemysłowej dzielnicy Gliwic

Pomiędzy 15 a 17 września czeka nas podróż szlakami czasu i historii w ramach XV Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego.
2017-09-07 13:55:55
miniaturka

Jasna Góra: siostry pielęgniarki zakonne zakończyły dni skupienia

Sto sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń na co dzień posługujących w szpitalach, hospicjach, domach opieki społecznej i placówkach zdrowotnych uczestniczyło na Jasnej Górze w trzydniowym spotkaniu formacyjno-edukacyjnym.