Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-06 18:42
Leszek Styś

Premiera spektaklu "Nie wiedząc- Aniołów gościli"

Teatr A rozpoczyna kolejny sezon pracy artystycznej przygotowaniami do wrześniowej premiery spektaklu plenerowego pt.: Nie wiedząc – Aniołów gościli.

Próby do spektaklu
Autor/źródło: Teatr A

Twórcy spektaklu, zobowiązani dojrzałością grupy uciekają świadomie od szybkiego, aktualnego reportażu, od jednoznacznej wykładni, łatwej społecznej diagnozy – przekonują raczej, że tematu nie sposób pomijać, bo dotyka każdego człowieka. Niezależnie od nominacji, światopoglądu, w przekonaniu gliwickich artystów wszyscy pielgrzymujemy, z przeczuciem raju, z którego zostaliśmy wygnani. Spektaklowi patronuje inaczej jeszcze definiowana „bezdomność” - sięgając po inspirującą refleksję Richarda Rohr'a OFM: „domy nie są po to, by w nich mieszkać, lecz po to jedynie, by się z nich wyprowadzić”...

 Nie wiedząc – Aniołów gościli to wieczorne przedstawienie plenerowe, świadomie sięgające do plastycznego ruchu, opowiadane w rytmie autorskiej muzyki, wykorzystujące żywy ogień, operujące planami świetlnymi z sugestywną scenografią, rekwizytem, kostiumem. Twórcy dbając o atrakcyjność przedstawienia postarają się przybliżyć opowieść wygnania - „pradawną”, uniwersalną, nie tracąc sprzed oczu rysów twarzy współczesnego człowieka.

Premiera: 23 września 2017 r.; g.21:00 (sobota) - ogród przy Parafii Wszystkich Świętych "Przy murze miejskim" przy ul. Kościelnej 4 w Gliwicach.


Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy