Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-06 13:45
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież wyruszył w podróż do Kolumbii

Ojciec Święty wyruszył w 20. zagraniczną podróż apostolską. Tym razem powraca do rodzimej Ameryki Łacińskiej. Odwiedzi tylko jeden kraj: Kolumbię.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Wizyta Franciszka w Kolumbii jest wyrazem poparcia dla procesu pokojowego, który ma zakończyć trwające od ponad 50 lat starcia między lewackimi partyzantami, a rządem. Jednakże, jak podkreśla Stolica Apostolska, papieska podróż ma charakter czysto duszpasterski, a nie polityczny.

Papież odleciał z podrzymskiego lotniska Fiumicino tuż po godz. 11:00. Jego przylot do Bogoty planowany jest na 16:30 czasu lokalnego, kiedy w Rzymie będzie już godz. 23:30.

W samolocie Franciszek spotkał się z lecącymi wraz z nim dziennikarzami. Nie była to jednak konferencja prasowa, która odbywa się zazwyczaj dopiero w drodze powrotnej do Rzymu. Papież podziękował jedynie dziennikarzom za ich pracę. „Dziękuję, że towarzyszycie mi w tej podróży do Kolumbii, która jest dość szczególna, bo ma pomóc w pójściu naprzód po drodze pokoju” – powiedział Ojciec Święty. Poprosił też o modlitwę w intencji tej podróży, a także za Wenezuelę, nad którą będzie przelatywał, aby, jak powiedział, „dzięki dialogowi ze wszystkimi udało się osiągnąć dla kraju stabilizację”.

Przed odjazdem z Watykanu Franciszek spotkał się jeszcze z grupą 165 młodych z północnowłoskiej diecezji Chiavari. Przybyli oni wraz ze swym biskupem w pielgrzymce do Rzymu z okazji przyjęcia przez nich w tym roku sakramentu bierzmowania. „Lubię rozmawiać z młodymi, bo w młodych jest tak dużo radości, tyle woli życia” – powiedział do nich Papież. Życzył im, by zawsze zachowali uśmiech na ustach i z nadzieją patrzyli w przyszłość i na Jezusa, który jest źródłem radości. „Bądźcie odważni i bez lęku idźcie naprzód” – powiedział Franciszek.

Zgodnie ze swym zwyczajem przed wyruszeniem w podróż apostolską Papież spotkał się również z grupą podopiecznych Urzędu Dobroczynności Apostolskiej. Tym razem były to dwie rzymskie rodziny, które straciły dom podczas letnich pożarów.

Natomiast wczoraj wieczorem Franciszek złożył prywatną wizytę w Bazylice Matki Bożej Większej. Modlił się tam przed ikoną Maryi „Salus populi romani” - Ocalenia Ludu Rzymskiego, zawierzając Jej swą podróż do Kolumbii.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-06 12:36:32
miniaturka

Sportowcy wspierają odbudowę kościoła na Syberii - zebrano już 100 tys. zł

Trwa zbiórka funduszy na spalony w kwietniu kościół w polskiej wiosce w Białymstoku na Syberii. Przedsięwzięcie „Syberyjski Białystok – Zmartwychwstanie” wspierają także sportowcy, w tym piłkarz Kamil Glik i kolarz Rafał Majka.
2017-09-06 13:06:50
miniaturka

Ukraina: 25-lecie Wyższego Instytutu Nauk Religijnych w Kijowie

Prowadzony w Kijowie przez dominikanów Wyższy Instytut Nauk Religijnych obchodzi 25-lecie istnienia.
2017-09-06 13:26:57
miniaturka

Kard. Dziwisz: polityka winna być działaniem w służbie człowieka, a nie w służbie rzeczy

W centrum ludzkiej polityki stoi człowiek, dlatego brak wartości, wypieranie ich czy dezawuowanie rodzi nieludzki świat, chociaż wcale tak na początku nie musi wyglądać – mówił kard. Dziwisz podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.
2017-09-06 14:18:21
miniaturka

Jasna Góra: doroczne spotkanie rektorów wyższych seminariów duchownych

Na Jasnej Górze drugi dzień trwa doroczne spotkanie rektorów wyższych seminariów zakonnych i diecezjalnych. Bierze nim w nim udział ponad 80 księży. Są także kapłani z seminariów polonijnych w Stanach Zjednoczonych i na Białorusi.
2017-09-06 14:47:28
miniaturka

Kraków: modlitwa za prześladowanych chrześcijan

Już od września, w każdą pierwszą środę miesiąca odprawiana będzie Msza Św. w intencji prześladowanych chrześcijan. Pierwsze modlitewne spotkanie odbędzie się 6 września wieczorem w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie.
2017-09-06 15:29:51
miniaturka

Rzeszów: IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores

W dniach 7-10 września 2017 r. w Rzeszowie odbędzie się wielki jubileuszowy IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores, obchodzącej w tym roku 25-lecie istnienia.