Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-05 17:58
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Papieski tweet: dawajcie radość i nadzieję na wzór Matki Teresy

„Jak Matka Teresa otwórzmy horyzonty radości i nadziei dla tylu ludzi pozbawionych zaufania, a potrzebujących zrozumienia i czułości” – napisał dziś Papież na Twitterze.

Autor/źródło: Pixabay, Counselling, licencja: CC0

„Jak Matka Teresa otwórzmy horyzonty radości i nadziei dla tylu ludzi pozbawionych zaufania, a potrzebujących zrozumienia i czułości” – napisał dziś Papież na Twitterze w 20. rocznicę śmierci „Matki biednych” i w rok po jej kanonizacji (4.09.2016). Dziś także w stolicy Kosowa Prisztinie specjalny wysłannik Ojca Świętego, albański kardynał Ernest Simoni, konsekruje sanktuarium pod jej wezwaniem.

Kościół ten wzniesiono na miejscu męczeństwa pierwszych męczenników tamtych ziem z II wieku. Kamień węgielny pod jego budowę został poświęcony przed dwunastu laty, w sierpniu 2005 r. „W związku z konsekracją sanktuarium Matki Teresy w Prisztinie – mówi tamtejszy wikariusz generalny ks. Lush Gjergji – naszym pragnieniem jest, abyśmy się uczyli i żyli na co dzień kulturą życia oraz cywilizacją miłości na wzór tej świętej”.

Natomiast indyjski arcybiskup Thomas D’Souza poinformował, że Matka Teresa zostanie ogłoszona współpatronką archidiecezji Kalkuty, w której przez wiele lat służyła najuboższym. Odnośny dekret odczyta nuncjusz apostolski w Indiach i Nepalu, abp Giambattista Diquattro, podczas Mszy w tamtejszej katedrze.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-05 15:16:22
miniaturka

W Tarnowie odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich

Mówią różnymi językami, żyją w innych kulturach, ale łączy ich idea pomagania małżeństwom. Od 8-10 września w Tarnowie odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich.
2017-09-05 15:28:54
miniaturka

Dzień Adopcji Serca z udziałem Metropolity Poznańskiego

We wtorek, 5 września o godz. 17:30, w parafii p.w. Chrystusa Sługi w Poznaniu odbędzie się diecezjalna uroczystość Dnia Adopcji Serca.
2017-09-05 15:58:15
miniaturka

"Paśnik" - nowy dominikański kanał na YouTube

O. Adam Szustak OP, wspólnie z ojcami: Wojciechem Jędrzejewskim, Tomaszem Nowakiem, Jackiem Szymczakiem i Tomaszem Zamorskim 17 września uruchamiają nowy kanał ewangelizacyjny "Paśnik" na YouTube.
2017-09-05 18:58:54
miniaturka

Warszawa: inauguracja nowego roku w Centrum Formacji Misyjnej

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie rozpoczęto nowy rok formacyjny. Przez najbliższe dziewięć miesięcy 22 osoby będą przygotowywały się do wyjazdu na misje.
2017-09-05 19:04:37
miniaturka

Książka „Królowa” na 300-lecie koronacji Jasnogórskiego Obrazu

W najbliższy piątek 8 września przypada dokładnie 300. rocznica koronacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej. W związku z jubileuszem powstała również niezwykła książka, zatytułowana „Królowa”. Jej prezentacja odbyła się dziś w Warszawie.
2017-09-06 08:19:16
miniaturka

Kościoły Jerozolimy w obronie praw tamtejszych chrześcijan

Jest apel do Kościołów na całym świecie, rządów i wszystkich ludzi dobrej woli o poparcie w obronie nienaruszalności historycznego „status quo” tamtejszych chrześcijan.