Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-25 15:17
BP KEP/mm

Zakończyły się rekolekcje biskupów na Jasnej Górze

Msza św. odprawioną dziś w Kaplicy Cudownego Obrazu zakończyły się rekolekcje księży biskupów. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Autor/źródło: Krzysztof Świertok (CC BY-NC-SA 2.0)

W rekolekcjach, które rozpoczęły się we wtorek, 22 listopada licznie udział wzięli kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z całej Polski. Obecny był m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, który przewodniczył Mszy św. w środę, 23 listopada o godz. 7.45. Modlitwa na Jasnej Górze była okazją, by po raz pierwszy spotkał się z gronem biskupów i zawierzył swoją posługę Matce Bożej Jasnogórskiej. Tegoroczne nauki rekolekcyjne głosił o. Ryszard Szmydki, oblat Maryi Niepokalanej i sekretarz generalny Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.


Msza św. kończąca rekolekcje rozpoczęła się o godz. 11.00 i sprawowana była w intencji zmarłych kardynałów, arcybiskupów, biskupów i biskupów nominatów.„Stajemy w tej Eucharystii, by prosić w modlitwie za naszych zmarłych braci, tych, których życie zapisane jest z Księdze Życia, którzy stoją przed Panem i przed Barankiem, aby to, co nie święte Bóg swoją miłością oczyścił, to co święte uczynił nieśmiertelne na wieczność, a nam dał nadzieję życia wiecznego” – powiedział rozpoczynając Mszę św. abp Wojciech Polak.

W czasie trwania rekolekcji Episkopatu odbyły się także rekolekcje dla kierowców księży biskupów.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-25 14:00:57
miniaturka

Zaćma - film o złu i nawróceniu

Dziś trafia do kin najnowszy film Ryszarda Bugajskiego "Zaćma". Opowiada o Julii Brystygierowej, znanej jako "Krwawa Luna", która pod koniec życia szukała wiary i kontaktu z Kościołem.
2016-11-25 14:50:20
miniaturka

Londyn: wystawa zdjęć z ŚDM odwiedzi diecezje Anglii i Walii

Wystawa złożona z 27 fotografii została zorganizowana z inicjatywy Ambasady Polskiej w Londynie, Instytutu Polskiego w Londynie i Konferencji Episkopatu Anglii i Walii. Odwiedzi diecezje Anglii i Walii zachęcając do kontynuowania pracy duszpasterskiej z młodzieżą.
2016-11-25 15:10:23
miniaturka

Francja: atak na ośrodek opieki dla misjonarzy pod Montpellier – jedna osoba zabita

W wyniku napaści na dom opieki „Pod zielonymi dębami” dla księży ze Zgromadzenia Misji Afrykańskich w Montferrier-sur-Lez koło Montpellier zginęła pracująca tam kobieta. Policja stwierdziła, że zamach nie miał podłoża religijnego.
2016-11-25 15:56:49
miniaturka

„Idźcie i głoście” – w niedzielę początek nowego roku duszpasterskiego

Wraz z początkiem Adwentu, w niedzielę 27 listopada, w Kościele rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na ten okres Komisja Duszpasterstwa KEP przygotowała Program Duszpasterski pod hasłem „Idźcie i głoście”.
2016-11-25 17:01:43
miniaturka

Papież na Mszy w piątek: nie wchodzić w dialog z diabłem!

Wieczne potępienie to decyzja o oddaleniu się od Pana Boga – powiedział Franciszek na porannej Eucharystii w swej watykańskiej rezydencji.
2016-11-25 17:18:14
miniaturka

Przełożeni generalni u Ojca Świętego

W Watykanie gościli dziś członkowie Unii Przełożonych Generalnych Zakonów Męskich.