Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-25 15:17
BP KEP/mm

Zakończyły się rekolekcje biskupów na Jasnej Górze

Msza św. odprawioną dziś w Kaplicy Cudownego Obrazu zakończyły się rekolekcje księży biskupów. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Autor/źródło: Krzysztof Świertok (CC BY-NC-SA 2.0)

W rekolekcjach, które rozpoczęły się we wtorek, 22 listopada licznie udział wzięli kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z całej Polski. Obecny był m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, który przewodniczył Mszy św. w środę, 23 listopada o godz. 7.45. Modlitwa na Jasnej Górze była okazją, by po raz pierwszy spotkał się z gronem biskupów i zawierzył swoją posługę Matce Bożej Jasnogórskiej. Tegoroczne nauki rekolekcyjne głosił o. Ryszard Szmydki, oblat Maryi Niepokalanej i sekretarz generalny Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.


Msza św. kończąca rekolekcje rozpoczęła się o godz. 11.00 i sprawowana była w intencji zmarłych kardynałów, arcybiskupów, biskupów i biskupów nominatów.„Stajemy w tej Eucharystii, by prosić w modlitwie za naszych zmarłych braci, tych, których życie zapisane jest z Księdze Życia, którzy stoją przed Panem i przed Barankiem, aby to, co nie święte Bóg swoją miłością oczyścił, to co święte uczynił nieśmiertelne na wieczność, a nam dał nadzieję życia wiecznego” – powiedział rozpoczynając Mszę św. abp Wojciech Polak.

W czasie trwania rekolekcji Episkopatu odbyły się także rekolekcje dla kierowców księży biskupów.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, abp Wojciech Polak, rekolekcje, Jasna Góra