Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-25 14:36
KAI/mm

Londyn: wystawa zdjęć z ŚDM odwiedzi diecezje Anglii i Walii

Wystawa złożona z 27 fotografii została zorganizowana z inicjatywy Ambasady Polskiej w Londynie, Instytutu Polskiego w Londynie i Konferencji Episkopatu Anglii i Walii. Odwiedzi diecezje Anglii i Walii zachęcając do kontynuowania pracy duszpasterskiej z młodzieżą.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl (CC BY-NC-SA 2.0)

- Bardzo dziękuję władzom świeckim i kościelnym, dzięki którym ŚDM mogły się odbyć. Byłem tam, modląc się z młodymi ludźmi z całego świata i byłem głęboko poruszony wyznaniem wiary tak wielu z nich. Te zdjęcia przywołują ducha ŚDM Kraków 2016 - napisał we wstępnie do wystawy prymas Anglii, kard. Vincent Nichols.


Autorami zdjęć są polscy fotografowie: Marcin Mazur, fotograf Konferencji Episkopatu Anglii i Walii i Arkadiusz Juszczak. Wystawę, przygotowaną z okazji zakończenia Jubileuszu Miłosierdzia, można oglądać w katedrze westminsterskiej do poniedziałku, 28 listopada. Następnie odwiedzi ona kolejne spośród 22 diecezji Anglii i Walii. Jak mówią autorzy, to narzędzie do kontynuowania pracy duszpasterskiej z młodzieżą.


"Wierzę, że najpiękniejsze opowieści o Światowych Dniach Młodzieży powstają właśnie wśród młodych ludzi: w drodze, na placu, podczas modlitwy i rozmów; wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie są autentyczni i są dla siebie nawzajem. Te zdjęcia mają przedłużyć celebrowanie ŚDM, zachęcić młodych, by dzielili się swoimi wspomnieniami i opowiadali rówieśnikom, czym są spotkania młodych" - mówił w rozmowie z KAI Marcin Mazur. Autor zdjęć dodał, że wystawa nie jest celem samym w sobie, ale ma być okazją do organizowania diecezjalnych spotkań młodzieży, wspólnej modlitwy i przygotowań do ŚDM w Panamie.


W 31. ŚDM Kraków 2016 wzięło udział ok. 4000 młodzieży z Wielkiej Brytanii.

abd / Londyn

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-25 12:28:03
miniaturka

Bielsko-Biała: akcja Caritas „Zaproś ubogiego na obiad”

Akcja zachęca do kupowania miesięcznego karnetu obiadowego dla osób najbardziej potrzebujących w nowo powstałej stołówce prowadzonej przez bielsko-żywiecką Caritas.
2016-11-25 13:53:29
miniaturka

Biskupi Europy dziękują papieżowi za Jubileusz Miłosierdzia

- Kościół katolicki w Europie z radością i nadzieją przeżywał niedawno zakończony Rok Jubileuszowy, podczas którego udzielono i otrzymano wiele łask – napisano w oświadczeniu Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).
2016-11-25 14:00:57
miniaturka

Zaćma - film o złu i nawróceniu

Dziś trafia do kin najnowszy film Ryszarda Bugajskiego "Zaćma". Opowiada o Julii Brystygierowej, znanej jako "Krwawa Luna", która pod koniec życia szukała wiary i kontaktu z Kościołem.
2016-11-25 15:10:23
miniaturka

Francja: atak na ośrodek opieki dla misjonarzy pod Montpellier – jedna osoba zabita

W wyniku napaści na dom opieki „Pod zielonymi dębami” dla księży ze Zgromadzenia Misji Afrykańskich w Montferrier-sur-Lez koło Montpellier zginęła pracująca tam kobieta. Policja stwierdziła, że zamach nie miał podłoża religijnego.
2016-11-25 15:25:55
miniaturka

Zakończyły się rekolekcje biskupów na Jasnej Górze

Msza św. odprawioną dziś w Kaplicy Cudownego Obrazu zakończyły się rekolekcje księży biskupów. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2016-11-25 15:56:49
miniaturka

„Idźcie i głoście” – w niedzielę początek nowego roku duszpasterskiego

Wraz z początkiem Adwentu, w niedzielę 27 listopada, w Kościele rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na ten okres Komisja Duszpasterstwa KEP przygotowała Program Duszpasterski pod hasłem „Idźcie i głoście”.