Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-03 19:33
AC

25-lecie ślubów s. Gaudencji Kus

Dziś podczas uroczystej Eucharystii za otrzymane od Boga łaski dziękowała i prosiła o dalsze s. Gaudencja Kus, służebniczka pracująca w Sekretariacie Episkopatu Polski.

Autor/źródło: Norbert Buczek

Uroczystość miała miejsce w Borkach Wielkich. Na Eucharystii byli obecni: bp Jan Kopiec - biskup gliwicki i bp Paweł Stobrawa - biskup pomocniczy diecezji opolskiej. Wśród gości nie zabrakło ks. Józefa Klocha, rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski w latach 2003–2015. Był obecny promotor pracy magisterskiej s. Gaudencji Kus - ks. Piotr Jaskóła. Była oczywiście rodzina s. Gaudencji, jej katecheci, Siostry, a nawet przybyli goście z Niemiec.

S. Gaudencja Kus od 15 lat pracuje w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Pracowała u boku bp. Libery, bp. Budzika, obecnego Prymasa Polski, abp. Polaka, a obecnie pracuje z bp. Mizińskim.

Jak mówi ks. Józef Kloch, s. Gaudencja to osoba niezwykle skromna, uśmiechnięta, bardzo oddana swojej pracy. To osoba, która nie patrzy na zegarek.

Siostra bardzo dobrze zna język niemiecki, włada także językiem angielskim.

Dziś dziękowała Bogu, wraz z obecnymi na Mszy św. w Borkach Wielkich ludźmi, za łaskę powołania. Za to, że poszła za Chrystusem i jest wierna złożonym ślubom już 25 lat.


Bardzo obszerna fotorelacja z dzisiejszej uroczystości dzięki kuzynowi s. Gaudencji - panu Norbertowi Buczkowi.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-03 17:46:17
miniaturka

Zakopane: Justyna Kowalczyk i 700 uczestników charytatywnego biegu na rzecz chorych

Ponad 700 zawodników, w tym Justyna Kowalczyk wzięło udział - pomimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych - w drugiej edycji Biegu po Oddech. Zawody były dedykowane osobom chorym na mukowiscydozę.
2017-09-03 18:03:50
miniaturka

Domniemane relikwie św. Piotra znalezione w Rzymie

Fragment kości opatrzony napisem, że są to relikwie św. Piotra, znaleziono niedawno w rzymskiej dzielnicy Zatybrze.
2017-09-03 18:37:34
miniaturka

Bp Janiak: nie pogardzajmy ludźmi rolniczego trudu

- Ludzie przywiązani do ziemi byli najlepszymi obrońcami naszej narodowej niepodległości. Szanujmy pracę rolnika. Nie pogardzajmy ludźmi rolniczego trudu – mówił bp Edward Janiak podczas dożynek diecezjalno-gminnych w Skalmierzycach.
2017-09-03 20:57:04
miniaturka

Lednica Seniora z udziałem Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka

Ks. Biskup Michał Janocha przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię podczas Lednicy Seniora. Mówił w niej m.in. o rozwadze, uwadze i odwadze...
2017-09-04 08:13:38
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: nawet najbardziej renomowane szkoły nie zastąpią rodziców

Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Ks. Paweł Rytel-Andrianik zwraca uwagę na to, że nawet najlepszej szkole trudno jest wypełnić w procesie wychowawczym brak dialogu ucznia z najbliższymi.
2017-09-04 08:40:18
miniaturka

Papież zapewnia o solidarności z ofiarami powodzi w Azji i USA

Po odmówieniu w niedzielę modlitwy Anioł Pański Franciszek pozdrowił zgromadzonych na placu św. Piotra wiernych. Zapewnił też o swej bliskości z ofiarami kataklizmów, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.