Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-25 10:21
RV/mm

"Zejdź z kanapy” – nowy program duszpasterski dla młodzieży

Osią rozważań w poszczególnych miesiącach będą fragmenty papieskich przemówień wygłoszonych podczas ŚDM w Krakowie oraz fragmenty z Pisma Świętego. Przygotowano także dwa konspekty.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl


„Pierwszy to konspekt spotkania biblijnego, dotyczący danego fragmentu Pisma Świętego na dany miesiąc, który również można wykorzystać jako materiał do modlitwy osobistej, do medytacji Bożego Słowa – powiedział ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. . – Drugi konspekt zbiera wszystkie elementy zawarte są w programie spotkania w grupie parafialnej, które pozwoli skorzystać animatorowi, duszpasterzowi czy młodzieży z treści, jakie na dany miesiąc przygotowaliśmy w taki bardzo skondensowany i praktyczny sposób”.


Realizacja programu rozpocznie się 1 grudnia.


R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-25 08:25:15
miniaturka

Rzym: konferencja o bł. ks. Władysławie Bukowińskim

23 listopada w Auli św. Jana Pawła II przy kościele św. Stanisława Biskupa w Rzymie odbyła się zorganizowana przez polską ambasadę przy Stolicy Apostolskiej konferencja poświęcona bł. ks. Władysławowi Bukowińskiemu.
2016-11-25 09:13:05
miniaturka

26 listopada, po raz 23 rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.
2016-11-25 09:45:19
miniaturka

Dalajlama zapowiedział unowocześnienie systemu nauczania wśród buddystów

Podczas pobytu w Mongolii Dalajlama XIV odwiedził wspólnoty buddyjskie, wygłosił szereg wykładów i spotkał się z przedstawicielami życia religijnego i publicznego tego kraju.
2016-11-25 11:06:12
miniaturka

Kenia: Polak potrafi – WYKOŃCZYĆ SZKOŁĘ. I my też!

Don Bosco Boys’ Town to dom (dosłownie miasto) dla dwustu młodych Kenijczyków z ubogich środowisk Nairobi i okolic. Miejsce, które otwiera się także dla dziewcząt.
2016-11-25 11:16:36
miniaturka

Abp Gądecki o rekolekcjach Episkopatu: przywrócić polu płodność [wywiad]

- Rekolekcje biskupów na Jasnej Górze zawsze są ukierunkowane na to, co nazywamy remontem, odbudową, rekultywacją i duchowym odnowieniem - powiedział abp Stanisław Gądecki.
2016-11-25 12:28:03
miniaturka

Bielsko-Biała: akcja Caritas „Zaproś ubogiego na obiad”

Akcja zachęca do kupowania miesięcznego karnetu obiadowego dla osób najbardziej potrzebujących w nowo powstałej stołówce prowadzonej przez bielsko-żywiecką Caritas.