Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-30 14:51
RA

Polsko-japońska pielgrzymka

Mieszkanki Tokyo, stolicy Japonii, przybyły do licheńskiego Sanktuarium. W trakcie niecodziennych wakacji zwiedzają Polskę, poznając jej kulturę, historię oraz najciekawsze zakątki.

Yuriko Nishikawa przyleciała do Polski na zaproszenie swojej przyjaciółki, Marysi Gałat, z którą wspólnie studiowała na Imperial College w Londynie. Dwa miesiące temu Polka poleciała do Japonii, a dziś gości azjatycką przyjaciółkę w Polsce. „To jest moja druga wizyta w waszym kraju. Ludzie są bardzo mili i przyjaźnie nastawieni. Pomimo trudnej historii Polacy są dumnym narodem i to bardzo mi imponuje” – powiedziała Yuriko Nishikawa.

W trakcie zwiedzania Polski Marysia Gałat postanowiła zabrać przyjaciółkę do licheńskiego Sanktuarium, w którym była jako dziecko: „Pamiętam, że byłam w Licheniu, gdy była mała. Dlatego podróżując po Polsce postanowiłam, że warto pokazać jej to miejsce”.– wyjaśniła Polka, która na co dzień mieszka i pracuje w Londynie.

Na trasie ich wakacyjnej podróży po Polsce Licheń był pierwszym miejscem, jakie odwiedzili. W planach mają także zwiedzenie Poznania, Wrocławia, Krakowa oraz Kielc.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-08-30 14:05:41
miniaturka

Anielski Patron - modlitwa do św. Michała w każdej parafii

Fundacja Królowej Różańca Świętego od 15 lat propaguje modlitwę Leona XIII do św. Michała Archanioła, także poprzez stronę www.egzorcyzmy.katolik.pl i wielojęzyczną www.exorcismus.org, których zadaniem jest niesienie pierwszej pomocy osobom potrzebującym rozeznania.
2017-08-30 14:12:12
miniaturka

Papież na Twitterze

Papież Franciszek poleca dziś, na swoim koncie pontifex_pl, rozpoznawanie Boga w bliźnim.
2017-08-30 14:16:01
miniaturka

Jasna Góra: ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony

Ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony odbędzie na Jasnej Górze już w najbliższą sobotę i niedzielę 2-3 września.
2017-08-30 15:01:08
miniaturka

Bydgoszcz: trwa Pielgrzymka Pokoju i modlitwa przy wotum Polaków dla Fatimy

Cztery bydgoskie kościoły znalazły się w programie Pielgrzymki Pokoju. Jej symbolem jest Monstrancja Fatimska - dar przygotowany przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia.
2017-08-30 15:09:57
miniaturka

Czy powstanie pociąg GIETRZWAŁD? – Trwa głosowanie

Od 28 sierpnia do 5 września na facebookowej stronie PKP Intercity. Pociąg do podróży trwa drugi etap głosowania na nazwy dla pociągów. Jedno z głosowań dotyczy nazwy dla pociągu TLK, kursującego na trasie Olsztyn – Zielona Góra. Wśród nazw pojawia się Gietrzwałd.
2017-08-30 15:59:59
miniaturka

Papież wezwał Polaków, by pamiętali o swoim powołaniu

Do pamięci o spotkaniu z Bogiem, w którym odsłoniło się nasze powołanie, marzenie o dobru do zrealizowania w życiu, umacniające naszą nadzieję zachęcił Franciszek pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.