Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-30 07:00
MS

Lednica Seniora

Już 2 września spotykamy się znów pod Rybą – Bramą Rybą! Tym razem Spotkanie jest dedykowane Seniorom. Kolejny raz mamy okazję do wspólnej modlitwy i bycia razem.

Tegoroczna Lednica Seniora w wyjątkowy sposób wiąże się z wcześniejszymi spotkaniami. Jednym z nawiązań do XXI Spotkania Młodych będzie powtórzenie GESTU IMIENIA – gdy siostry zakonne z chustami z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei z Jamnej wyruszyły w sektory pytać zgromadzonych o ich imię.

W tym roku zupełną nowością będą nasi wyjątkowi goście ze Wspólnoty Betlejem, którą prowadzi ksiądz Mirek Tosza. Ich misją jest pomoc osobom ubogim i bezdomnym poprzez tworzenie domu, w którym jego mieszkańcy mogą odnaleźć cel i sens życia, odnowić i rozwijać jego dar poprzez: formację duchową i intelektualną, terapię i pracę, budowanie więzi braterskich oraz zaangażowanie na rzecz innych. Na Lednicy Seniora opowiedzą o tym, jak ze swojego serca uczynić mieszkanie dla ubogiego.

Wspólnota słynie ze swojej zeszłorocznej pielgrzymki – wybrali się z Jaworzna do Lisieux na trzech mini-traktorach z przyczepkami. Dlatego już w najbliższą środę rozpoczną swoją drogę na Pola Lednickie, by w ten sam sposób dotrzeć na Lednicę Seniora!

Program całego spotkania jest następujący:

8.00 otwarcie recepcji

9.30 zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II

Ramowy program Spotkania:

11.45 Przywitanie, gimnastyka

12.00 Anioł Pański

12.15 Msza Święta: celebrans bp Michał Janocha

Przerwa: – obiad na tarasie – możliwość zwiedzania Muzeum Jana Pawła II

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.40 Rola Maryi – Maryja wyprowadza nas z ukrycia

16:40 Ty jesteś Zacheuszem – Pragnij i zaryzykuj

17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

ok. 17.30 Wybór Chrystusa i przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Informacje organizacyjne dostępne są na naszej stronie internetowej: http://www.lednica2000.pl/seniorzy-zapraszamy-lednice/

W razie pytań prosimy o kontakt: sekretariat@lednica2000.pl, tel. 780-007-162

Jednocześnie przypominamy serdecznie – przekazujmy te informacje w naszych parafiach, sąsiedztwie, opowiedzmy dziadkom. Może jeszcze nie dotarła do nich wiadomość o tym wyjątkowym wydarzeniu!

Do zobaczenia!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy