Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-28 14:17
ek

Msza św. w intencji zaginionego księdza Krzysztofa Grzywocza

W czwartek, 31 sierpnia 2017 r. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 15.00 pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai odprawiona zostanie Msza św. w intencji zaginionego księdza Krzysztofa Grzywocza.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz / BP KEP, licencja: CC BY

Zaproszenie do wspólnej modlitwy w intencji zaginionego Ks. Krzysztofa Grzywocza zostało umieszczone na stronie Diecezji Opolskiej.


Jednocześnie, serdeczne podziękowania kierowane są do wszystkich osób modlących się w intencji ks. Krzysztofa oraz tych, którzy złożyli swój dar serca przeznaczony na akcję ratunkową w Alpach. Zebrana suma w wysokości 225 tys. złotych wpłacona na konto opolskiej Caritas zostanie w całości przeznaczona na pokrycie kosztów przeprowadzonej w ostatnich dniach akcji poszukiwawczej.


Ks. Krzysztof Grzywocz, znany przewodnik duchowy, rekolekcjonista, spowiednik i diecezjalny egzorcysta zaginął w Alpach szwajcarskich w okolicach Brig 17 sierpnia br. Ks. Krzysztof odprawił w tym dniu Mszę św. w parafii Betten, w której zastępował proboszcza, i udał się w kierunku powiatowego miasta Brig zamierzając odbyć spacer po pobliskim paśmie górskim. Po raz ostatni widziano go w południe tego dnia w schronisku Bortelhütte, w którym pytał gospodarzy o szlak na pobliski szczyt Bortelhorn. Potem wszelki ślad po nim zaginął. Pomimo przeprowadzonej bardzo intensywnej akcji poszukiwawczej, z udziałem doświadczonych ratowników górskich, psów tropiących i helikopterów nie udało się go odnaleźć ani w okolicach tej góry, ani na sąsiednich zboczach górskich. W środę 23 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 akcja ratownicza została oficjalnie zakończona, a ks. Krzysztof uznany za osobę zaginioną.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ks. Krzysztof Grzywocz, diecezja opolska