Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-27 17:52
ek / Radio Watykańskie

Ojciec Święty przyjął parlamentarzystów z całego świata

Do korzystania w swojej pracy z owoców refleksji nad chrześcijańskim rozumieniem pojęcia osoby zachęcił Franciszek uczestników corocznej konferencji Międzynarodowej Sieci Prawodawców Katolickich (International Catholic Legislators Network).

Autor/źródło: papannon/Pixabay/licencja CC0

Papież przyjął parlamentarzystów z całego świata tuż po modlitwie Anioł Pański 27 sierpnia. Ojciec Święty wyraził swoją radość z powodu większej liczby zebranych niż na ostatnim spotkaniu, rok temu, szczególnie zauważając przy tym nowych polityków z krajów afrykańskich.


W skierowanym do wszystkich przemówieniu, Franciszek przypomniał, jak ważne jest zachowywanie chrześcijańskiego rozumienia osoby w pracy tworzenia i uchwalania nowych praw. Wskazał, iż katolicka duchowość oraz skoncentrowanie na Chrystusie pomaga budować społeczeństwo sprawiedliwsze, jak również bardziej ludzkie. Zachęcił parlamentarzystów do działań mających na celu budowanie mostów dialogu pomiędzy różnymi płaszczyznami politycznymi. Zdaniem Papieża trzeba, aby to zachodziło także wtedy, gdy podejmuje się starania o zwiększenie opieki nad bezbronnymi czy wykluczonymi, zwłaszcza wieloma zmuszonymi do opuszczenia swoich ojczyzn, jak też w celu obrania słusznej ekologii ludzkiej i naturalnej.


tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-27 12:23:59
miniaturka

Abp Michalik: nasza wiara ma rosnąć przez egzamin zdawany w życiu

Podczas pielgrzymki członków Ruchu Światło-Życie do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Starej Wsi koło Brzozowa, homilię wygłosił abp Józef Michalik. Sobotnie spotkanie zgromadziło członków oazy, począwszy od dzieci, przez młodzież, po dorosłych.
2017-08-27 13:07:12
miniaturka

Franciszek: w Piotrze jest widzialne centrum jedności Kościoła

Jezus pragnął dla swego Kościoła widzialnego centrum jedności w Piotrze i jego następcach, którzy od samego początku byli utożsamiani z Biskupami Rzymu, miasta, w którym Piotr i Paweł złożyli świadectwo krwi - przypomniał dziś Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański.
2017-08-27 14:16:48
miniaturka

Papież wyraził swą jedność z ofiarami powodzi w Azji

Po zakończeniu modlitwy Anioł Pański, Ojciec Święty wskazał, iż modli się szczególnie za ofiary niszczycielskich powodzi, które w tej drugiej połowie sierpnia dotknęły Bangladesz, Nepal oraz północną część Indii.
2017-08-27 18:05:22
miniaturka

Abp Hoser: mentalność naszego społeczeństwa ukształtował etos rolnika

Polskiemu rolnikowi należy się szacunek. Dzięki jego miłości do ziemi i poczuciu wolności przetrwaliśmy czasy komunizmu – powiedział abp Henryk Hoser w czasie diecezjalno-gminnych dożynek, które odbyły się w Wołominie.
2017-08-27 18:17:28
miniaturka

Papież Franciszek na Twitterze

Dziś, we wspomnienie św. Moniki - patronki wdów oraz trudnych małżeństw, Papież Franciszek zamieścił w mediach społecznościowych słowa dodające otuchy wszystkim modlącym się o łaskę nawrócenia swych bliskich.
2017-08-27 19:14:44
miniaturka

Zakończyło się 24. Spotkanie Młodych diecezji legnickiej.

„Jesteśmy namaszczeni i posłani, aby iść drogą Jezusa Chrystusa i pociągać innych do Niego” – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. kończącej 24. Spotkanie Młodych w Legnickim Polu.