Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-24 18:01
S. Zielińska / tm/ rv, usccb/ wikipedia

USA: życzenia biskupów na Święto Dziękczynienia

Biskupi Konferencji Episkopatu USA wystosowali życzenia do mieszkańców Stanów Zjednoczonych z okazji obchodzonego dzisiaj Święta Dziękczynienia.

Autor/źródło: Pixabay

„To tradycja, którą zachowywali ludzie różnej wiary od czasów dawniejszych nawet niż utworzenie Stanów Zjednoczonych" – napisali z tej okazji w imieniu konferencji episkopatu jej nowi szefowie: przewodniczący kard. Daniel Nicholas DiNardo i jego zastępca abp José Horacio Gómez Velasco.

W życzeniach skierowanych do całego narodu wskazali oni, że ten dzień we współczesnej tradycji to moment swoistych zjazdów rodzinnych, dlatego wezwali do modlitwy za podróżujących. Przypomnieli też o akcjach charytatywnych, które w to święto wspomagają biednych i samotnych. Zachęcili wreszcie do pamięci o Amerykanach pozostających poza granicami swej ojczyzny, jak również o ludziach starszych i potrzebujących. Wyrazili nadzieję, że doświadczą oni bliskości Boga”.

„Tak różnorodni, jak jesteśmy, pozostajemy zjednoczeni w długu, jaki zaciągnęliśmy względem Pana, i w naszym pragnieniu, by składać Mu dziękczynienie” – zakończyli swoje orędzie amerykańscy biskupi.

Dzień Dziękczynienia, Święto Dziękczynienia (ang. Thanksgiving Day lub Thanksgiving) – to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych Ameryki w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie w drugi poniedziałek października jako pamiątka pierwszego Dziękczynienia członków kolonii Plymouth w 1621.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-24 16:44:33
miniaturka

Franciszek u św. Marty: korupcja to bluźnierstwo

Korupcja jest formą bluźnierstwa, językiem babilońskim, w którym miejsce Boga zajmują takie bożki, jak pieniądz, bogactwo czy wykorzystywanie - powiedział papież podczas czwartkowej mszy w kaplicy Domu św. Marty.
2016-11-24 17:09:20
miniaturka

Wszechukraińska Rada Kościołów wspiera mieszkańców szarej strefy

Wszechukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych na swoją 25. sesję zebrała się na wschodniej Ukrainie, w mieście Kramatorsk w obwodzie donieckim.
2016-11-24 17:43:25
miniaturka

Ojciec Święty z jezuitami o rozeznawaniu i odwadze

24 października, podczas Kongregacji Generalnej zakonu jezuitów, Ojciec Święty spotkał się w Rzymie z obradującymi współbraćmi.
2016-11-24 18:31:55
miniaturka

12 grudnia Papież odprawi Mszę ku czci Matki Bożej z Guadalupe

We wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Guadalupe, 12 grudnia, Papież odprawi w bazylice św. Piotra Mszę ku czci tej patronki obu Ameryk i Filipin.
2016-11-25 07:29:48
miniaturka

Papież do katolickich społeczników: to izolacja nam szkodzi, a nie otwarcie

Aby rozwiązać problemy ludzi, trzeba rozpoczynać od dołu, pobrudzić sobie ręce, być odważnym i słuchać innych – powiedział Franciszek w wideoprzesłaniu na Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Weronie. Hasłem tego wydarzenia jest: „Pośród ludzi”.
2016-11-25 07:57:51
miniaturka

Choinka spod Trydentu przybyła na plac św. Piotra

25-metrowy świerk został przywieziony na plac św. Piotra z lasów wschodnich Alp. Drzewo ofiarowała Ojcu Świętemu miejscowość Scurelle w regionie Trydent-Górna Adyga.