Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-08-25 13:23
AC / KAI

Wilno: białostocka pielgrzymka ekumeniczna dotarła do Ostrej Bramy

W czwartek po południu do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej dotarła XXV Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka. W dziewięciodniowej wędrówce towarzyszył pątnikom białostocki biskup pomocniczy Henryk Ciereszko.

Wilno
Autor/źródło: pixabay.com

Oficjalnie pielgrzymka zakończy się Mszą św. w wileńskiej katedrze świętych Stanisława i Władysława w piątek. Tego dnia do pątników dołączą pielgrzymi archidiecezji białostockiej, którzy do Wilna dotrą autokarami lub własnymi środkami transportu.

Kierownik pielgrzymki, ks. Łukasz Żuk podkreślił w rozmowie z KAI, że pielgrzymka każdego roku coraz bardziej nabiera charakteru ogólnopolskiego, a nawet międzynarodowego. - Od lat nie możemy mówić, że jest to tylko białostocka pielgrzymka, gdyż z roku na rok przybywa pątników z różnych stron Polski. Nosi ona nazwę ekumenicznej, dlatego że przemierza trzy kraje, ale także, że na trasie goszczą nas ludzie różnych wyznań, katolicy i prawosławni, dzieląc się z nami dosłownie wszystkim co mają” – dodaje ks. kierownik.

Przez dziewięć dni pielgrzymi z Polski, Norwegii, Szwecji, Czech, Ukrainy i Rosji pokonali blisko 300 km. Wraz z nim wędrowało 14 księży, 9 kleryków i 7 sióstr zakonnych. Trasa pątniczej drogi wiedzie przez trzy państwa Polskę, Białoruś i Litwę. Pielgrzymka rozpoczęła się 16 sierpnia Mszą świętą o w katedrze białostockiej.

Konferencje na tegoroczną pielgrzymkę przygotował ks. Krzysztof Kralka SAC. Pątnikom towarzyszyło w tym roku hasło: „Będziesz miłował”.

mip, tm / Wilno


Podziel się tym materiałem z innymi: