Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-25 13:23
AC / KAI

Wilno: białostocka pielgrzymka ekumeniczna dotarła do Ostrej Bramy

W czwartek po południu do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej dotarła XXV Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka. W dziewięciodniowej wędrówce towarzyszył pątnikom białostocki biskup pomocniczy Henryk Ciereszko.

Wilno
Autor/źródło: pixabay.com

Oficjalnie pielgrzymka zakończy się Mszą św. w wileńskiej katedrze świętych Stanisława i Władysława w piątek. Tego dnia do pątników dołączą pielgrzymi archidiecezji białostockiej, którzy do Wilna dotrą autokarami lub własnymi środkami transportu.

Kierownik pielgrzymki, ks. Łukasz Żuk podkreślił w rozmowie z KAI, że pielgrzymka każdego roku coraz bardziej nabiera charakteru ogólnopolskiego, a nawet międzynarodowego. - Od lat nie możemy mówić, że jest to tylko białostocka pielgrzymka, gdyż z roku na rok przybywa pątników z różnych stron Polski. Nosi ona nazwę ekumenicznej, dlatego że przemierza trzy kraje, ale także, że na trasie goszczą nas ludzie różnych wyznań, katolicy i prawosławni, dzieląc się z nami dosłownie wszystkim co mają” – dodaje ks. kierownik.

Przez dziewięć dni pielgrzymi z Polski, Norwegii, Szwecji, Czech, Ukrainy i Rosji pokonali blisko 300 km. Wraz z nim wędrowało 14 księży, 9 kleryków i 7 sióstr zakonnych. Trasa pątniczej drogi wiedzie przez trzy państwa Polskę, Białoruś i Litwę. Pielgrzymka rozpoczęła się 16 sierpnia Mszą świętą o w katedrze białostockiej.

Konferencje na tegoroczną pielgrzymkę przygotował ks. Krzysztof Kralka SAC. Pątnikom towarzyszyło w tym roku hasło: „Będziesz miłował”.

mip, tm / Wilno

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-25 11:58:32
miniaturka

Generał paulinów o świętowaniu 26 sierpnia: niech to będzie znak narodowej jedności

Tak, jak trzysta lat temu w głównych uroczystościach koronacyjnych na Jasnej Górze, w jutrzejszych jubileuszowych obchodach wezmą udział przedstawiciele wszystkich stanów.
2017-08-25 12:19:36
miniaturka

Filipiny: Państwo Islamskie grozi Rzymowi i papieżowi

Państwo Islamskie opublikowało w internecie wideo, na którym jego bojownik na Filipinach drze na kawałki zdjęcie papieża Franciszka i zapowiada: Dojdziemy do Rzymu.
2017-08-25 12:40:22
miniaturka
play

Transmisja Jubileuszowej Nowenny Jasnogórskiej - dzień 9

Kończy się Jubileuszowa Nowenna Jasnogórska prowadzona przez bp. Rysia. Dziś o godz. 19:00 transmisja dziewiątego rozważania: Królowa Polski.
2017-08-25 14:23:44
miniaturka

Abp Skworc: Czekamy na ruch Sejmu w sprawie wolnej niedzieli

- Czekamy na ruch Sejmu w sprawie wolnej niedzieli – powiedział abp Wiktor Skworc KAI w trakcie dzisiejszych obrad Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze.
2017-08-25 15:01:06
miniaturka

Karmelici bosi na Solcu. Zakonnicy w niedzielę obejmą parafię Świętej Trójcy

Opiekę duszpasterską nad parafią Świętej Trójcy na Solcu przejmą od archidiecezji warszawskiej karmelici bosi. O. Jacek Olszewski OCD obejmie urząd proboszcza 27 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00.
2017-08-25 15:18:06
miniaturka

Caritas Polska przekaże ponad milion złotych na pomoc ofiarom wichury na Pomorzu

Ponad milion złotych, dzięki ofiarności darczyńców, Caritas Polska przekaże na pomoc ofiarom sierpniowej wichury na Pomorzu.