Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-08-25 12:14
AC / KAI

Filipiny: Państwo Islamskie grozi Rzymowi i papieżowi

Państwo Islamskie opublikowało w internecie wideo, na którym jego bojownik na Filipinach drze na kawałki zdjęcie papieża Franciszka i zapowiada: Dojdziemy do Rzymu.

Autor/źródło: pixabay.com

Sześciominutowy film, który pojawił w sieci 20 sierpnia, pokazuje m.in. niszczenie figur, krucyfiksów i wyposażenia katedry w Marawi, zajętej w maju przez islamistów z ugrupowania Abu Sajafa. Pokazane są też zakrwawione ciała zabitych.

Część tego filmu, związana z niszczeniem i podpaleniem świątyni, znana była już w czerwcu, jednak jego dalszy ciąg z pogróżkami wobec papieża ujrzał światło dzienne po raz pierwszy.

Przedstawia on bojowników fundamentalistycznego ugrupowania islamskiego Maute z filipińskiej wyspy Mindanao, przyznającego się do powiązań z Państwem Islamskim. - Dokonamy więcej zemsty. Dotrzemy do Rzymu, inshallah [jeśli Bóg pozwoli - KAI] - mówi groźnym tonem terrorysta, wcelowując broń w fotografię Franciszka.

Głos narratora filmu przekonuje, że po wysiłkach dżihadyzmu „religia krzyża” się rozpadnie, a „nienawiść krzyżowców wobec muzułmanów spowodowała jedynie ośmielenie pokolenia młodych” wyznawców islamu.

pb (KAI/infobae.com) / Marawi


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Państwo Islamskie, islam, terroryzm, Rzym, Filipiny, groźby