Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-25 06:21
Waldemar Wesołowski

Młodzi z Maryją. 24. Spotkanie Młodych w Legnickim Polu.

24 Spotkanie Młodych w Legnickim Polu rozpoczęte. W tym roku tematem spotkania jest ONA, czyli Maryja.

Msza św. na rozpoczęcie spotkania

Tradycyjnie już pod koniec wakacji, młodzi z diecezji legnickiej gromadzą się w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. W czwartek wieczorem spotkanie zainaugurowała Msza św., której przewodniczył neoprezbiter ks. Piotr Kulpa, była to zatem Msza św. prymicyjna na spotkaniu młodych. Ks. Piotr, do niedawna uczestnik i animator spotkań, tym razem przyjechał, jako duszpasterz.

Gościem specjalnym tego wieczoru był o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, który już po raz kolejny przyjechał do Legnickiego Pola. „Tutaj nie czuję wieku. Wśród młodych czuję się młody. Młodość bowiem to nie kwestia lat, ale stanu ducha” – mówił o. Leon.

Wspólną modlitwę poprzedziło powitanie i prezentacja wszystkich służb, które czuwają nad bezpieczeństwem i przebiegiem spotkania. Dokonał tego ks. Przemysław Superson, który przejął organizację po ks. Januszu Wilku. Ważnym elementem spotkań młodych, obok modlitwy, jest muzyka. Trzeba powiedzieć, że zarówno schola, a właściwie chór, ja i mini orkiestra są na bardzo wysokim poziomie, co z pewnością pomaga młodych otworzyć serca na Boga.

Podczas Mszy św. homilię wygłosił o. Leon, który mówił o roli Maryi w dziele zbawienia. Zachęcał też zgromadzonych do ponownego odkrycia pobożności maryjnej i zaufania Matce, która zawsze prowadzi do swojego Syna - Jezusa Chrystusa. Po komunii nie zapomniano o dotychczasowym „dyrektorze” spotkania ks. Januszu Wilku. Słowa podziękowania i kwiaty były wyrazem uznania dla dzieła, które prowadził. Uczestnicy obiecali też modlitwę w intencji parafii w Gościszowie, której proboszczem został ks. Janusz.

Eucharystia zakończyła się błogosławieństwem prymicyjnym, którego udzielił ks. Piotr Kulpa. Na zakończenie dnia na scenie przy plebanii wystąpił warszawski zespół Mate.O/Tu.

Podczas spotkania młodzi mają okazję do wspólnej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu. Są także prace w grupach, dzielenie się wiarą. Ważnym elementem spotkań są konferencje, na które zapraszani są ciekawi ludzie. W tym roku są to: ks. Mariusz Rosik, wrocławski biblista, aktor Radosław Pazura oraz Paweł Cwynar, były gangster, który teraz dzieli się z młodymi świadectw wiary. Są też koncerty muzyczne i nabożeństwa, które również dla mieszkańców i gości przygotowuje młodzież.

24. Spotkanie Młodych zakończy się w niedzielę wieczorem specjalnym nabożeństwem rozesłania.


ksww


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy