Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-08-23 08:07
AC / Radio Watykańskie

Bp Miziński zaprasza na 300-lecie Koronacji Jasnogórskiego Obrazu

Do uczestnictwa w uroczystościach 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej zaprasza sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl, licencja: CC BY

Bp Artur Miziński przypomina, że przez cały rok Kościół w Polsce przygotowywał się do tych jubileuszowych obchodów.

„Wydarzenie to jest ważne nie tylko dlatego, żeby wspomnieć tamten fakt i wspomnieć to, że jeśli Maryja była koronowana i są to korony papieskie, to ma to znaczenie dla tego ludu, który tam się gromadził, tam trwa na modlitwie, w duchowej stolicy naszego narodu, jak zwykliśmy mówić, włącznie ze św. Janem Pawłem II, ale dlatego, że dzisiaj ma to dla nas znaczenie, dla naszego życia” – podkreśla bp Miziński.

Centralne uroczystości 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej odbędą się w najbliższą sobotę, 26 sierpnia. Uczestniczyć w nich będzie Episkopat Polski. Jubileuszowej liturgii na Szczycie Jasnej Góry o godz. 11.00, przewodniczyć będzie abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Homilię wygłosi abp Wojciech Polak, prymas Polski.

R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jasna Góra, episkopat, Bp Artur Miziński, 300-lecie Koronacji Jasnogórskiego Obrazu