Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-21 18:46
dr Marek Sobisz

Oświadczenie Dyrektora PKWP w Hiszpanii w sprawie ataku terrorystycznego w Barcelonie

- Jesteśmy dziś świadkami smutnego świtu w Barcelonie, w całej Hiszpanii, w Europie i całym cywilizowanym świecie - pisze w oświadczeniu Javier Menéndez Ros.

Autor/źródło: PKWP

- Jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju, skąpane w świetle i obmyte przez fale Morza Śródziemnego, stało się świadkiem świtu skąpanego w krwi, wśród okrzyków żalu i rozpaczy. Wczoraj w nocy atak dżihadystów, podobny do wielu tych, których doświadczyliśmy w przeszłości, zaskoczył przechodniów spacerujących po Las Ramblas, głównej turystycznej alei miasta, zabijając wszystkich, którzy znaleźli się na drodze pojazdu zamachowca - czytamy w tekście.


W oświadczeniu Dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Hiszpanii wspomina o minionych atakach terrorystycznych w Europie i na Bliskim Wschodzie. - W papieskim stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie, szczególnie dzisiaj, pamiętamy w modlitwie o wszystkich tych miejscach.


Dodaje. - W naszym katalońskim oddziale papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którego biura znajdują się blisko miejsca niedawnego ataku, wraz z wszystkimi w hiszpańskim oddziale Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wszystkimi ludźmi na całym świecie, pragniemy dziś wyrazić bliskość ofiarom ofiarom ostatniego ataku, łącząc się w modlitwie z wszystkimi osobami dobrej woli i modląc się o łaskę, aby przezwyciężyć nienawiść i przemoc oraz zło dobrem zwyciężyć (Rzm 12:21). Modlimy się także, aby Bóg przemienił kamienne serca terrorystów i wołamy do Matki Bożej Miłosierdzia, Patronki Barcelony, prosząc ją, aby pomogła nam wybaczyć i nigdy nie przestać rozpowszechniać i świadczyć o przesłaniu miłości Jezusa Chrystusa. - pisze w oświadczeniu Javier Mendez Ros, dyrektor PKWP w Hiszpanii.

Tłumaczenie i opracowanie: Michał Kłosowski

żródło: PKWP


Michał Kłosowski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy