Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-24 10:27
BP KEP/mm

Jasna Góra: trwają rekolekcje biskupów

Ich przesłanie, jak mówi tegoroczny rekolekcjonista o. Ryszard Szmydki, oblat Maryi Niepokalanej i sekretarz generalny Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, to Jezusowy nakaz - ewangelizować.

Autor/źródło: Krzysztof Świertok

W ciągu 4 dni rekolekcji biskupi wysłuchają 8 nauk rekolekcyjnych. Pierwsza z nauk wprowadziła w temat rekolekcji „Idźcie i głoście”. W drugim dniu biskupi wysłuchali trzech konferencji: „Ojciec posyła Syna”, „Jezus Chrystus posyła uczniów” i „Kościół misyjny z natury”. W czwartek, który jest też dla biskupów czasem sakramentu pokuty i pojednania, o. Szmydki wygłosi nauki zatytułowane kolejno: „Biada mi gdybym nie głosił”, „Głoście Ewangelię”, „Będziecie moimi świadkami”. W piątek, na zakończenie rekolekcji, biskupi wysłuchają ósmej konferencji „Matka ewangelizacji”.

W tym roku lekturą towarzyszącą biskupom jest książka pt. „Bóg albo nic. Rozmowa o wierze” kard. Roberta Saraha, prefekta watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego, która jest zapisem rozmowy, jaką przeprowadził z kardynałem Nicolas Diat. Rekolekcje trwają od 22 listopada, a zakończą się w piątek, 25 listopada. 
Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, rekolekcje, Jasna Góra