Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-20 08:12
ek / KAI

Abp Michalik: miłość między małżonkami nie może być miłością czasową

Emerytowany metropolita przemyski, abp Józef Michalik, przewodniczył 19 sierpnia Mszy św. podczas VIII Podkarpackiego Wesela bez Toastu w Miejscu Piastowym.

Autor/źródło: Ryszard Hołubowicz/Wikimedia Commons/licencja CC BY-SA 3.0

W kazaniu abp Michalik stwierdził, że małżeństwo jest wyrazem oblubieńczej miłości Chrystusa do Kościoła. – To nie jest tylko związek dwojga ludzi, którzy chcą własne interesy realizować. To jest coś więcej, to jest święty związek – powiedział.

Hierarcha podkreślił, że miłość między małżonkami nie może być miłością czasową. – To jest decyzja na zawsze. To jest wielkie i ważne dzieło, jeśli chcemy tę miłość przeżywać ofiarnie. Ile jest nieszczęść w małżeństwach, które nie rozwijają miłości – mówił.

– Egoizm w małżeństwie będzie uwieńczony klęską, ale jeśli na wysiłek budowania małżeństwa złoży się ofiara obojga, miłość będzie się rozwijać – dodał. Abp Michalik zapewnił, że „Pan Jezus chce błogosławić każdej rodzinie i chce nas widzieć świętymi w królestwie niebieskim”.


Podkarpackie Wesele bez Toastu jest spotkaniem małżeństw, które miały wesele bezalkoholowe oraz wszystkich zainteresowanych zabawami bezalkoholowymi.

Przed Mszą św. uczestnicy pochylili się nad tematem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Wysłuchali także prelekcji na temat świętowania w rodzinie oraz o wartościach chrześcijańskiej zabawy.

Zwieńczeniem spotkania jest bezalkoholowe przyjęcie weselne.

Głównymi organizatorami wydarzenia są: Zgromadzenie Księży Michalitów i Sióstr Michalitek oraz Towarzystwo Powściągliwość i Praca.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal, generał michalitów ks. Dariusz Wilk, przełożona generalna michalitek s. Natanaela Bednarczyk, starosta powiatu krośnieńskiego Jan Juszczak, wójt gminy Miejsce Piastowe Marek Klara i burmistrz gminy Iwonicz Zdrój Witold Kocaj.

pab / Miejsce Piastowe

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-19 19:06:16
miniaturka

Turku: iraccy chrześcijanie ostrzegali przed terrorystami

- Im chodzi nie tyle o zmianę kraju czy poszukiwanie dobrobytu, lecz o islamizację chrześcijańskiej Europy. Dla mnie jest to bardzo wyraźne, czarno na białym, tak to widzę i ciągle tego doświadczam - mówi ks. Piotr Gębara SCJ, proboszcz katolickiej parafii w Turku.
2017-08-19 21:35:45
miniaturka

Polskie Dzieci Dzieciom w Syrii

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozpoczyna kolejny projekt "Polskie Dzieci Dzieciom w Syrii". Myślą przewodnią jest stworzenie pewnego rodzaju więzi opartej na wzajemnym wsparciu.
2017-08-19 22:55:21
miniaturka

Kalisz: pątnicy najstarszej pielgrzymki wrócili od Maryi do Józefa

Bp Stanisław Napierała witał w Kaliszu pielgrzymów wracających z Jasnej Góry i przewodniczył na placu przy Sanktuarium św. Józefa Mszy św. na zakończenie 380. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 26. Diecezji Kaliskiej.
2017-08-20 08:31:32
miniaturka

Boliwijscy biskupi będą rozmawiać z Papieżem

Boliwijscy biskupi wybierają się do Rzymu, by spotkać się z Ojcem Świętym. Poinformował o tym sekretarz konferencji episkopatu Boliwii bp Aurelio Pesoa.
2017-08-20 08:43:25
miniaturka

Łagiewniki: artyści w hołdzie kard. Franciszkowi Macharskiemu

Z okazji 15. rocznicy konsekracji sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II w sobotni wieczór odbył się koncert zatytułowany „Jezu ufam Tobie”.
2017-08-20 09:22:46
miniaturka

Pakistan: państwowy pogrzeb „matki trędowatych”

Osobistości ze świata religii, polityki i kultury, ale także zwykli ludzie wzięli udział w pogrzebie s. Ruth Pfau, jaki odbył się (19 sierpnia) w Karaczi w Pakistanie.