Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-19 21:25
dr Marek Sobisz

Polskie Dzieci Dzieciom w Syrii

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozpoczyna kolejny projekt "Polskie Dzieci Dzieciom w Syrii". Myślą przewodnią jest stworzenie pewnego rodzaju więzi opartej na wzajemnym wsparciu.

Autor/źródło: PKWP

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie spośród wieli działań jakie prowadzi,  realizuje między innymi duże projekty humanitarno-edukacyjne wzorem wielu projektów podejmowanych w licznych krajach europejskich. Obecnie realizujemy projekty skierowane do chrześcijan, którzy doświadczają prześladowań, a na zamieszkałych przez nich terenach toczą się działania wojenne. Szczególnie dramatyczna sytuacja jest w Syrii. Odpowiadając na apel ofiar tej wojny, chcemy pomóc najbardziej pokrzywdzonym w tym kraju, zwłaszcza mieszkańcom Aleppo.

Dostrzegając naglącą potrzebę, rozpoczynamy kolejny projekt: „Polskie Dzieci Dzieciom w Syrii”, którego celem będzie zakup i wyposażenie placówek oświatowych w niezbędne materiały edukacyjno-dydaktyczne. Oprócz pomocy humanitarnej, która zapewnia dostęp do podstawowych środków umożliwiających przeżycie, niezwykle istotne jest wsparcie ukierunkowane na rozwój dzieci. Zniszczenia jakie spowodowała wojna w Syrii, pozbawiła tysiące dzieci możliwość poznawania świata i rozwijania swojej osobowości. Stąd też zrodził się pomysł, aby w sposób mądry pomóc mieszkańcom tamtych terenów, poprzez doposażenie placówek oświatowo-dydaktycznych w niezbędne materiały. Taka forma pomocy jest o tyle istotna i konieczna, bowiem jest inwestycją długofalową. Dobrze wykształcone młode pokolenie, będzie w stanie lepiej odbudowywać swój kraj po zakończonych działaniach wojennych.

 Chcielibyśmy wykorzystać do tego celu kreatywne klocki edukacyjne „Engino”. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o zapoznanie się z ofertą klocków i wsparcie naszej akcji, poprzez zakup nowatorskich na polskim rynku pomocy dydaktycznych. Zaletą tych klocków jest ich dydaktyczny charakter, który w zależności od zestawu, wprowadza dzieci w świat mechaniki i praw fizyki, a także zapoznaje z wybraną architekturą monumentalnych budowli na świecie. Włączając się w naszą akcję wesprzecie Państwo chrześcijańskie Dzieci w Syrii, a tym samym stworzymy wspólnie szczególną więź: pomost pomiędzy polskimi a syryjskimi dziećmi.                       

Włączyć się w akcję można klikając w link: http://POLSKIE DZIECI DZIECIOM W SYRII


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-19 17:26:00
miniaturka

W sobotę 19 sierpnia na Jasną Górę dotarła Gliwicka Piesza Pielgrzymka

Po kilkudniowej wędrówce pielgrzymi dotarli dzisiaj na Jasną Górę. O godz. 15.00 uczestniczyli w Eucharystii.
2017-08-19 18:18:42
miniaturka

Dyrektor Obserwatorium Watykańskiego: jak patrzeć na zaćmienie

21 sierpnia doświadczenie całkowitego zaćmienia słońca stanie się udziałem osób przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych. Europa Zachodnia zobaczy zaćmienie częściowe. W Polsce zjawisko nie będzie dostrzegalne.
2017-08-19 19:06:16
miniaturka

Turku: iraccy chrześcijanie ostrzegali przed terrorystami

- Im chodzi nie tyle o zmianę kraju czy poszukiwanie dobrobytu, lecz o islamizację chrześcijańskiej Europy. Dla mnie jest to bardzo wyraźne, czarno na białym, tak to widzę i ciągle tego doświadczam - mówi ks. Piotr Gębara SCJ, proboszcz katolickiej parafii w Turku.
2017-08-19 22:55:21
miniaturka

Kalisz: pątnicy najstarszej pielgrzymki wrócili od Maryi do Józefa

Bp Stanisław Napierała witał w Kaliszu pielgrzymów wracających z Jasnej Góry i przewodniczył na placu przy Sanktuarium św. Józefa Mszy św. na zakończenie 380. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 26. Diecezji Kaliskiej.
2017-08-20 08:18:21
miniaturka

Abp Michalik: miłość między małżonkami nie może być miłością czasową

Emerytowany metropolita przemyski, abp Józef Michalik, przewodniczył 19 sierpnia Mszy św. podczas VIII Podkarpackiego Wesela bez Toastu w Miejscu Piastowym.
2017-08-20 08:31:32
miniaturka

Boliwijscy biskupi będą rozmawiać z Papieżem

Boliwijscy biskupi wybierają się do Rzymu, by spotkać się z Ojcem Świętym. Poinformował o tym sekretarz konferencji episkopatu Boliwii bp Aurelio Pesoa.