Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-18 18:20
ek / Radio Watykańskie

Program wizyty kard. Parolina w Rosji

Watykański sekretarz stanu podczas swej wizyty w Rosji odwiedzi w dniach 21-24 sierpnia nie tylko Moskwę, ale i Soczi, gdzie wakacje spędza Władimir Putin.

kard. Pietro Parolin
Autor/źródło: Saeima/Praca pochodna: TharonXX/wikipedia.org/licencja CC BY-SA 2.0

Poinformowało o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Opublikowało ono komunikat zawierający program i cele podróży kard. Pietro Parolina, któremu będzie towarzyszył prał. Visvaldas Kulbokas z Sekretariatu Stanu.


Głównym celem wizyty ma być „spotkanie z najwyższymi władzami kraju oraz ze zwierzchnictwem Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Będzie to też okazja do  wyrażenia duchowej bliskości Papieża wobec miejscowej wspólnoty katolickiej” – czytamy w komunikacie. Gdy chodzi o tematykę rozmów, to wymieniono „sytuację międzynarodową, a w szczególności poszukiwanie pokojowych rozwiązań dla trwających konfliktów, ze zwróceniem uwagi na aspekt humanitarny”.

Program wizyty przewiduje 21 sierpnia spotkanie kard. Parolina z katolickimi biskupami Rosji, a wieczorem Mszę w moskiewskiej katedrze, po której przewidziano przyjęcie z udziałem przedstawicieli duchowieństwa i laikatu. Jeszcze tego samego dnia watykański sekretarz stanu ma rozmawiać z metropolitą Hilarionem odpowiedzialnym za relacje zagraniczne patriarchatu moskiewskiego.


Następny dzień (22 sierpnia) będzie poświęcony roboczym rozmowom z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem, a po południu kard. Parolin odwiedzi patriarchę Cyryla. Z kolei w środę 23 sierpnia watykański sekretarz stanu uda się do Soczi, by spotkać się z prezydentem Władimirem Putinem. Rano 24 sierpnia purpurat powróci do Rzymu.


tc/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy