Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-18 18:06
ek / Radio Watykańskie

Watykański telegram po zamachu w Barcelonie

Na ręce arcybiskupa Barcelony, kard. Juana José Ommelli przesłany dziś został watykański telegram kondolencyjny.

Autor/źródło: © Mazur/episkopat.pl

„Poinformowany o okrutnym zamachu terrorystycznym, który zasiał śmierć i cierpienie na jednym z bulwarów Barcelony; Papież Franciszek pragnie zapewnić o swej najgłębszej solidarności z ofiarami, które straciły życie na skutek tego bestialskiego czynu i modli się o ich wieczny odpoczynek” – czytamy w telegramie.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej dodaje ponadto, że w tych chwilach smutku i bólu Franciszek chce również okazać swą bliskość i wsparcie wielu osobom, które zostały ranne, ich rodzinom oraz całemu społeczeństwu Katalonii i Hiszpanii. „Po raz kolejny – czytamy dalej w telegramie – Papież potępia ślepą przemoc, która jest wielką obrazą Stworzyciela i modli się do Najwyższego, aby pomógł nam dalej z determinacją pracować na rzecz pokoju i zgody w świecie”.


Przypomnijmy, że już wczoraj wieczorem watykański rzecznik poinformował o zaniepokojeniu Papieża wydarzeniami w Barcelonie. Greg Burke dodał wówczas, że Papież modli się za ofiary oraz zapewnia o swej bliskości z całym hiszpańskim narodem, a w szczególności z rannymi i rodzinami ofiar.


kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Barcelona, zamach terrorystyczny