Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-18 13:32
S. Zielińska / KAI

Prymas Polski włączył się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”

Trwa kompletowanie szkolnych wyprawek przed kolejnym rokiem szkolnym. W doroczną akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów” włączył się również i plecaki dla uczniów spakował abp Wojciech Polak.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl, licencja: CC BY

„Wkrótce nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież powrócą po wakacjach do szkoły. Pragniemy, poprzez włączenie się w akcję Caritas, wspomóc te powroty. Sprawmy, by te powroty były radosne. By uczniowie, poprzez naszą pomoc, potrafili dobrze wykorzystać czas, który jest przed nimi. Dlatego wszystkich bardzo serdecznie zachęcam, włączmy się w akcję Caritas Polska Tornister Pełen Uśmiechów!” – mówi abp Wojciech Polak.

W akcję wspólnie z Prymasem Polski włączyli się także – jego sekretarz ks. Marcin Kulczyński i kapelan ks. Jakub Kapelak. Do pakowania tornistrów zachęca również dyrektor gnieźnieńskiej Caritas ks. Krzysztof Stawski.

„Do 25 sierpnia w godzinach 10.00-14.00 w sekretariacie Caritas przy ul. Seminaryjnej 2 w Gnieźnie można pobrać plecak, wyposażyć go, a następnie zwrócić w powyższym terminie w tym samym miejscu. W ramach akcji można także przynosić do siedziby Caritas różnego rodzaju artykuły szkolne. Plecaki i przybory trafią do potrzebujących uczniów z archidiecezji gnieźnieńskiej” – mówi ks. Stawski.

„Tornister pełen uśmiechów” to sztandarowa akcja Caritas Polska odbywająca się od 2009 roku. Do tej pory organizacja pomogła przygotować ponad 150 tysięcy szkolnych wyprawek dla dzieci z uboższych rodzin. W tym roku – jak czytamy na stronie organizacji – pełne plecaki trafią do kolejnych 50 tysięcy uczniów, którzy już niebawem rozpoczną nowy rok szkolny.

W akcję włączyć się można na kilka sposobów. Pierwszy – jeśli parafia uczestniczy w kampanii należy zgłosić się po plecak, a później go wyposażyć i zwrócić parafii, tak, by mogła go przekazać konkretnemu dziecku.

Drugi sposób to zrobić przelew na konto Caritas lub wysłać sms o treści TORNISTER pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

I wreszcie trzeci sposób, można spakować plecak wirtualnie, czyli wejść na stronę Caritas, wybrać kwotę 20, 40, 100 zł lub inną i zrobić przelew. Każdy sposób jest dobry.

bgk / Gniezno

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-18 11:59:30
miniaturka

Toruń: II Festiwal Muzyki Sakralnej Musica Vera

Po raz drugi nowe toruńskie świątynie wypełni muzyka w ramach Festiwalu Muzyki Sakralnej MUSICA VERA - „Muzyka Nowych Świątyń”. Festiwal rozpocznie się 16 września i potrwa do 15 października.
2017-08-18 12:41:49
miniaturka

Mikstat: Msza św. w intencji dzieci zakończyła uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha

" W prowadzeniu dzieci do Boga liczy się przede wszystkim Boże błogosławieństwo" mówił ks. B. Kempa podczas Mszy św.sprawowanej w intencji dzieci w sanktuarium u św. Rocha
2017-08-18 12:53:31
miniaturka

Kościół po zamachach w Hiszpanii: niepokój, potępienie i modlitwa

Ojciec Święty jest bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w Barcelonie – poinformował watykański rzecznik po zamachach w Hiszpanii.
2017-08-18 13:38:27
miniaturka

Komunikat KEP na 300. rocznicę koronacji cudownego obrazu MB Częstochowskiej

Polscy biskupi wraz z ojcami paulinami zapraszają 26 sierpnia do wspólnego dziękczynienia podczas głównych uroczystości 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
2017-08-18 14:14:17
miniaturka

ŚDM w Paryżu były sukcesem medialnym i przyczyniły się do odrodzenia Kościoła

Światowe Dni Młodzieży w Paryżu w 1997 r. przyczyniły się do odrodzenia Kościoła - pisze francuski dziennik "La Croix" w przeddzień 20. rocznicy spotkania młodych w tym kraju.
2017-08-18 14:58:23
miniaturka

Do 1 na 1000 nadużyć seksualnych wobec niepełnoletnich dochodzi w Kościele

Zaledwie jeden promil nadużyć seksualnych wobec niepełnoletnich popełniany jest w środowisku kościelnym - informuje hiszpański dwumiesięcznik jezuicki "Sal Terrae".