Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-24 07:41
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież spotkał się z prezydentem Wietnamu

Papież Franciszek przyjął na popołudniowej audiencji prezydenta Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Tran Dai Quang rozmawiał następnie z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem i sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem.

Autor/źródło: pixabay

Komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podkreśla, że w czasie spotkania rozmawiano o dobrych relacjach łączących Watykan i Wietnam. Podkreślono też istniejącą w tym kraju współpracę między Kościołem a państwem w wielu dziedzinach życia społecznego.

Pod koniec października br. w Watykanie odbyło się 6. spotkanie Wspólnej Grupy Roboczej przedstawicieli Stolicy Apostolskiej i Wietnamu. Stwierdzono po nim, że spotkanie przebiegało w klimacie, serdeczności, szczerości i wzajemnego szacunku a obie strony zgodziły się, że nastąpił postęp w relacjach między obu krajami.

bz/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-23 18:04:42
miniaturka

Łotwa: nuncjusz apostolski w sanktuarium maryjnym w Agłonie

„Miłosierdzie jest duszą życia konsekrowanego”. Mówił o tym nuncjusz apostolski w krajach bałtyckich, odwiedzając narodowe sanktuarium maryjne Łotwy.
2016-11-23 18:51:28
miniaturka

Ameryka Środkowa: biskupi modlą się za ofiary huraganu Otto

W Gwatemali zebrał się Sekretariat Episkopatów Ameryki Środkowej (SEDAC). Omawiane są bieżące tematy regionu.
2016-11-24 07:06:54
miniaturka

Hiszpańskie spotkanie zwierzchników trzech religii Ziemi Świętej

„W imię Boga my, ludzie Ziemi Świętej i zwierzchnicy tamtejszych wspólnot religijnych, jesteśmy zgromadzeni, by angażować się w dążenie do pokoju” – czytamy w deklaracji podpisanej przez uczestników spotkania w Alicante na południu Hiszpanii.
2016-11-24 08:25:09
miniaturka

Abp Paglia: aborcja pozostaje grzechem ciężkim

Nie milkną komentarze wywołane listem apostolskim „Misericordia et misera”, który Ojciec Święty wydał na zakończenie Roku Jubileuszowego. Wśród nowości, jakie zawiera ten dokument, jest rozszerzenie na wszystkich kapłanów możliwości rozgrzeszania z aborcji.
2016-11-24 08:27:35
miniaturka

Papież w środowej katechezie: Kościół przez oświatę ewangelizuje

Nauczanie to jedna z form ewangelizacji – przypomniał Franciszek na środowej audiencji ogólnej. Jak zauważył na wstępie, Rok Święty dobiegł już wprawdzie końca, on jednak w swoich katechezach nie omówił jeszcze wszystkich uczynków miłosierdzia. Dziś więc przedstawił dwa kolejne: „Wątpiącym dobrze radzić” i „Nieumiejętnych pouczać”. Tytułem wstępu przypomniał o trwającym wciąż skandalu analfabetyzmu.
2016-11-24 10:10:33
miniaturka

Portugalia: gwałtowny wzrost podań o unieważnienie małżeństwa

Z danych portugalskich diecezji wynika, że w tym roku liczba wniosków w tej sprawie będzie w tym roku o ponad połowę wyższa niż w 2015 r.