Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-17 18:14
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Nuncjusz w Kolumbii o papieskiej wizycie

Ojciec Święty bardzo intensywnie pracuje nad swoimi przemówieniami, które chce wygłosić w Kolumbii w przyszłym miesiącu. - powiedział abp Ettore Balestrero w wywiadzie radiowym.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Nuncjusz apostolski w Kolumbii, abp Ettore Balestrero stwierdził, że Franciszek pracuje od wczesnego rana, redagując swoje przesłania, które chce przekazać Kolumbijczykom.

„Bardzo leżą mu na sercu takie kwestie, jak ubóstwo czy korupcja, które są wielkimi problemami dla wszystkich krajów” – powiedział nuncjusz dodając, że Papież codziennie modli się za Kolumbię, do której pojedzie 6 września. „On bardzo cieszy się z zaawansowania przygotowań na jego przyjazd” – powiedział abp Balestrero.

Zaznaczył, że Franciszek zamieszka w nuncjaturze w Bogocie, gdzie zostanie podjęty tradycyjną kawą „tinto colombiano”. Nie może mu też zabraknąć argentyńskiej mate. Jednak watykański dyplomata wyraził pewne obawy, czy Kolumbijczycy pozwolą Papieżowi wieczorem odpocząć i czy nie urządzą nocnego koncertu pod domem.

tc/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-17 15:53:11
miniaturka
play

Transmisja Jubileuszowej Nowenny Jasnogórskiej

Dziś pierwszy dzień Nowenny Jasnogórskiej „Koronowana Służebnica”, którą poprowadzi bp Grzegorz Ryś. Początek transmisji z wydarzenia o godz. 18:30.
2017-08-17 16:06:02
miniaturka

Mikstat: suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bp. Seniora Stanisława Napierały

"Święty Roch jako Patron nigdy się nie przeżyje(...) dlatego, że zawsze będą zwierzęta, a ludzie kochają zwierzęta" mówił w Mikstacie ks. bp Stanisław Napierała
2017-08-17 16:06:37
miniaturka

Zatrzymaj aborcję – w Sejmie złożono projekt ustawy

Na ręce marszałka Sejmu zostało dziś złożone zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”.
2017-08-17 18:41:00
miniaturka

Włóczykoła - trwa rowerowa pielgrzymka młodzieży do Rzymu

18-osobowa grupa młodzieży z archidiecezji katowickiej pielgrzymuje przez Europę rozważając nauczanie papieża Benedykta XVI i św. Franciszka z Asyżu.
2017-08-17 22:19:30
miniaturka

O Boże błogosławieństwo w inwentarzu modlono się u św. Rocha w Mikstacie

Święty Roch jest opiekunem zwierząt. W Mikstacie podczas uroczystości odpustowych błogosławi się zwierzęta. Obrzęd błogosławieństwa poprzedziła Msza św.
2017-08-18 08:12:37
miniaturka

Watykan i Moskwa przed wizytą kard. Parolina w Rosji

„Jadę do Rosji, aby wspierać pokój” – te słowa kard. Pietro Parolina wybiły media na pierwszy plan. Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej udzielił przed swoją wizytą w Moskwie (20-24 sierpnia) kolejnego wywiadu.