Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-08-17 18:14
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Nuncjusz w Kolumbii o papieskiej wizycie

Ojciec Święty bardzo intensywnie pracuje nad swoimi przemówieniami, które chce wygłosić w Kolumbii w przyszłym miesiącu. - powiedział abp Ettore Balestrero w wywiadzie radiowym.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Nuncjusz apostolski w Kolumbii, abp Ettore Balestrero stwierdził, że Franciszek pracuje od wczesnego rana, redagując swoje przesłania, które chce przekazać Kolumbijczykom.

„Bardzo leżą mu na sercu takie kwestie, jak ubóstwo czy korupcja, które są wielkimi problemami dla wszystkich krajów” – powiedział nuncjusz dodając, że Papież codziennie modli się za Kolumbię, do której pojedzie 6 września. „On bardzo cieszy się z zaawansowania przygotowań na jego przyjazd” – powiedział abp Balestrero.

Zaznaczył, że Franciszek zamieszka w nuncjaturze w Bogocie, gdzie zostanie podjęty tradycyjną kawą „tinto colombiano”. Nie może mu też zabraknąć argentyńskiej mate. Jednak watykański dyplomata wyraził pewne obawy, czy Kolumbijczycy pozwolą Papieżowi wieczorem odpocząć i czy nie urządzą nocnego koncertu pod domem.

tc/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Kolumbia, podróż papieska, podróż apostolska, Abp Ettore Balestrero