Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-23 18:32
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Ameryka Środkowa: biskupi modlą się za ofiary huraganu Otto

W Gwatemali zebrał się Sekretariat Episkopatów Ameryki Środkowej (SEDAC). Omawiane są bieżące tematy regionu.

Autor/źródło: Pixabay

Na rozpoczęcie obrad Sekretariatu Episkopatów Ameryki Środkowej, jego przewodniczący abp José Domingo Ulloa Mendieta OSA prosił wszystkich o modlitwę za ofiary huraganu Otto, który szaleje w Ameryce Środkowej i spowodował już śmierć kilku osób.

Na spotkaniu Sekretariatu, które zgromadziło 65 biskupów z Salwadoru, Gwatemali, Kostaryki, Nikaragui, Panamy i Hondurasu, omawia się w świetle Magisterium Kościoła bieżące tematy tego regionu.

Wśród nich są: sytuacja rodzin i procesy w sprawie nieważności zawartego małżeństwa w świetle posynodalnej adhortacji „Amoris laetitia”, problematyka ekologiczna z uwzględnieniem encykliki Laudato si’”, czy organizacja Światowych Dni Młodzieży, które w 2019 r. odbędą się w Panamie. W czasie obrad zostaną także wybrane nowe władze tego gremium.


pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-23 17:08:52
miniaturka

Kanada: prawo do eutanazji szkodzi katolickiej służbie zdrowia

W kilka miesięcy po wprowadzeniu, prawo do tzw. „wspomaganego samobójstwa” skomplikowało funkcjonowanie katolickich placówek służby zdrowia.
2016-11-23 17:40:55
miniaturka

Watykan w ONZ: konieczna współpraca w gospodarce wodnej

Problem dostępu do wody pitnej jest poważny i może doprowadzić nawet do trzeciej wojny światowej – przypomniał abp Bernardito Auza.
2016-11-23 18:04:42
miniaturka

Łotwa: nuncjusz apostolski w sanktuarium maryjnym w Agłonie

„Miłosierdzie jest duszą życia konsekrowanego”. Mówił o tym nuncjusz apostolski w krajach bałtyckich, odwiedzając narodowe sanktuarium maryjne Łotwy.
2016-11-24 07:06:54
miniaturka

Hiszpańskie spotkanie zwierzchników trzech religii Ziemi Świętej

„W imię Boga my, ludzie Ziemi Świętej i zwierzchnicy tamtejszych wspólnot religijnych, jesteśmy zgromadzeni, by angażować się w dążenie do pokoju” – czytamy w deklaracji podpisanej przez uczestników spotkania w Alicante na południu Hiszpanii.
2016-11-24 07:43:26
miniaturka

Papież spotkał się z prezydentem Wietnamu

Papież Franciszek przyjął na popołudniowej audiencji prezydenta Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Tran Dai Quang rozmawiał następnie z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem i sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem.
2016-11-24 08:25:09
miniaturka

Abp Paglia: aborcja pozostaje grzechem ciężkim

Nie milkną komentarze wywołane listem apostolskim „Misericordia et misera”, który Ojciec Święty wydał na zakończenie Roku Jubileuszowego. Wśród nowości, jakie zawiera ten dokument, jest rozszerzenie na wszystkich kapłanów możliwości rozgrzeszania z aborcji.