Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-16 18:15
ek / KAI

Bp Guzdek odprawi Mszę św. w intencji zmarłych tragicznie harcerek ZHR

Do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych tragicznie harcerek ZHR zaprasza harcerzy i przyjaciół ruchu harcerskiego delegat KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy bp Józef Guzdek.

Autor/źródło: Jacek Sikora, licencja: CC BY

Biskup Polowy Wojska Polskiego będzie przewodniczył Mszy św. w intencji ofiar nawałnic, którą odprawi w niedzielę 20 sierpnia w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Publikujemy treść zaproszenia wystosowanego do harcerzy i skautów przez bp. Józefa Guzdka.


Warszawa, 16 sierpnia 2017 r.


Drodzy Przyjaciele,

Druhny i Druhowie,


Wraz z władzami organizacji harcerskich pragnę serdecznie zaprosić na Mszę święta w intencji zmarłych tragicznie harcerek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, której będę przewodniczył, w niedzielę 20 sierpnia br. o godz. 18, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15, Warszawa). Zapraszam wszystkich harcerzy i skautów, a także przyjaciół ruchu harcerskiego, aby złączyli się w modlitwie w intencji zmarłych Joanny i Olgi, a także pogrążonych w żałobie rodzin i bliskich. Pomodlimy się także za wszystkich rannych i poszkodowanych, a także za tych, którzy pospieszyli z bezinteresowną pomocą.


Na te trudne dni, aby były przeżywane w duchu harcerskiego braterstwa i przyjaźni, udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.


+bp Józef Guzdek

Delegat Konferencji Episkopatu Polski

ds. Duszpasterstwa Harcerzy


---

abd / ordynariat.pl / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy