Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-23 11:59
AC / ks. Przemysław Śliwiński, archwwa.pl

„Silniejszy od nienawiści”. W grudniu nowy spektakl warszawskich kleryków

Historię Tima Guénarda przedstawią w najnowszym, amatorskim spektaklu klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Autor/źródło: archwwa.pl

Stało się tradycją, że klerycy III roku WMSD w Warszawie na przełomie roku wystawiają sztukę teatralną. W tym roku zamierzają przedstawić historię Tima Guénarda, mistrza Francji w boksie, na podstawie jego autobiografii „Silniejszy od nienawiści”. Premiera odbędzie się już 10 grudnia.

„Moje życie jest równie pokiereszowane jak moja twarz. Choćby mój nos. Złamany dwadzieścia siedem razy. Dwadzieścia trzy złamania to sprawa boksu; cztery dzieło mojego ojca. Najbardziej brutalne razy dostałem od tego, który powinien wziąć mnie za rękę i powiedzieć «kocham cię»”

Sztuka pokazuje życie Tima Guénarda, który jako małe dziecko został porzucony przez matkę, był katowany przez ojca i w konsekwencji jako nastolatek trafił do domu poprawczego. Ale i tam nie pozostał długo. Mając kilkanaście lat trafił na ulicę. Od tego czasu stała się ona jego domem i źródłem utrzymania. Bohater po wielu latach życia na krawędzi dzięki własnemu uporowi i pomocy ludzi związanych ze wspólnotą „Arka” Jeana Vaniera całkowicie zmienił swoje życie.

„Silniejszy od nienawiści” to wstrząsający, ale jednocześnie pełen nadziei spektakl, pokazujący historię człowieka, który potrafił wyzwolić się z zaklętego kręgu zemsty oraz przemocy i przebaczyć swoim oprawcom.

W realizację sztuki zaangażowanych jest 20 seminarzystów, którzy wcielają się w rolę profesjonalnych aktorów. Opiekę merytoryczną nad przedstawieniem sprawuje Beata Redo-Dobber, reżyser współpracującą z Operą Narodową w Warszawie.

Spektakl będzie grany od 10 grudnia 2016 r. w sali teatralnej Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Wstęp wolny. Szczegółowych informacji udziela kl. Wojciech Kasprzyk

Rezerwacja wejściówek pod numerem tel. 666 728 171 lub na stronie wmsd.waw.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: